Güncel Teknoloji HaberleriMobirollerOyunTeknoloji

GTA 6 PC versiyonu gelecek mi? Take-Two patronundan dikkat çeken açıklamalar

GTA 5'in halefi olacak ve yepyeni harita ile oyun motoru ile gelecek GTA 6 için bir önemli gelişme daha yaşandı

Bilgisayar veya konsolu olan herkesin muhakkak bir kez de olsa oynayıp vakit geçirdiği GTA serisi, yıllardır hayatımızda ve olmaya da devam ediyor. Rockstar Games’in arkasında durduğu bu oyun her yeni versiyonu ile çıkış yapmasıyla dünyanın ana başlıkları arasında yer alıyor.

GTA 5 ile çağ atlatan Rockstar Games, GTA 6 ile yepyeni bir sayfa açacak. Özellikle teknolojinin müthiş gelişimi göz önüne alındığında GTA 6’nın harika bir oyun motoru, yine bir o kadar da dikkat çeken kapsamlı harita ile geleceğini hatırlatalım. Konsollar için kesin olarak çıkacak oyunun PC versiyonu ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Neyse ki Take-Two CEO’su biraz da olsa umut veren açıklamasıyla oyunseverleri bir kez daha heyecanlandırdı.

GTA 6 PC versiyonu için umutlandıran açıklama

Rockstar hiçbir zaman PC platformunda ağır oyunlarını yayınlamadı.

Dolayısıyla GTA 6’nın da sadece konsollara özel olarak geleceği tahmin edilmişti. Ancak yabancı basına açıklamalarda bulunana Take-Two CEO’su şu anda bir PC çıkış tarihinin olmamasının, gelecekte bir noktada olmayacağı anlamına gelmediğini söyledi. Başka bir deyişle PC oyuncularının sabırlı olması ve beklemesi gerektiğine vurguladığını da belirtebiliriz.

Take-Two CEO’sunun PC versiyona ilişkin yaptığı açıklamalar şöyle:

‘’Duyuru yapılmaması benim söyleyebileceğim kadarıyla kesin bir şey değil, çünkü duyuru yapılmamasından sonra olan tek şey yine bir duyuru, sanırım, ya da devam eden bir duyuru eksikliği, sanırım bu da olabilir. Bana her ikisi de kesinmiş gibi gelmiyor.

Ancak Rockstar’ın platformlara yönelik daha önce de gördüğümüz bir yaklaşımı var ve zamanı geldiğinde daha fazla duyuru yapacaklar. İşimiz için doğru stratejinin tüketicinin olduğu yerde olmak olduğuna inanıyorum ve tarihsel olarak bu şirketin yaptığı şey, tüketicilere bulundukları her yerde, zaman içinde mantıklı olan herhangi bir platformda hitap etmektir.’’

GTA 6, 2025 sonbaharında PS5 ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak. İlerleyen zamanda ise PC için de sürpriz bir versiyon görmek mümkün.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu