GoPro HERO10 Black Resmi Olarak Tanıtıldı: İşte Detaylı Özellikleri!

Yeni aksiyon kamerası GoPro HERO10 Black resmi olarak tanıtıldı ve kameraya ait özellikler ayrıntılı olarak karşımızda. İşte detaylar.

GoPro, HERO10 Black ile en güçlü işlemciye sahip olan aksiyon kamerasını piyasaya sürme hedefine nihayet ulaştı ve cihaz resmi olarak duyuruldu. Aksiyon kamerası, GP2 çipi ile geliyor ve cihazın daha yüksek çözünürlükler ile kayıt yapmasına ve aynı zamanda ayrıntılı görüntüler yakalamasına izin veriyor. İşte cihazın detaylı özellikleri ve bilmeniz gerekenler.

GoPro HERO10 Black, 5.3K 60 FPS Video Kayıt Desteği, Gelişmiş Sabitleme ve Daha Fazlası ile Resmileşti

HERO10 Black, çözünürlüğü 5.3K’ya yükseltirken, önceki nesil HERO9 Black’in kare hızının iki katı hızda çekim yapabiliyor. Ayrıca GoPro’nun amiral gemisi aksiyon kamerası, 4K 120FPS ve 2.7K 240FPS’de video da kaydedebilir. Bu kayıt gücü, GoPro’nun HERO6’dan beri kullandığı GP1’in yerini alan GP2 yongası sayesinde mümkün.

Şirket, aksiyon kamerası segmentinin sınırlarını zorlamasını sağlayan özel yonga setleri kullanmaya devam ediyor.HERO10 Black’in dokunmatik ekranda gezinirken daha yumuşak bir arayüz sağladığı söyleniyor; bu, önceki yinelemeleri rahatsız eden bir sorun ve gerekli bir adımdı.

HERO10 Black’in yeni çipi, kablosuz dosya aktarımlarının yüzde 30 oranında hızlandırılmasına izin verdiğinden, görüntüleri cep telefonunuza aktarmak artık çok daha kolay. Buluta görüntü ve video yükleyebilirsiniz, ancak bunun için ayda 5 dolar veya yılda 50 dolar tutarında bir GoPro aboneliği gerekiyor.

Hareketsiz görüntü yakalama için, aksiyon kamerasının maksimum çözünürlüğü 20MP’den 23MP’ye yükseltildi, videodan çekilen sabit kareler, kameranın 5K 4:3 modunda çekim yaparken 19.6MP’ye ve 5.3K 60FPS modunda çekim yaparken 15.8MP’ye ulaştı.

GoPro’nun HyperSmooth 4.0 stabilizasyonu, kamera sarsıntısını en aza indirerek daha az titrek video çekimi sağlıyor. Elbette HERO10 Black 33 fit’e kadar su geçirmezdir. Şirket ayrıca HERO9 Black için satın alınan eklentilerin çoğunun en yeni kamerayla uyumlu olacağını söylüyor.

Cihazın satış fiyatı resmi olarak 499,99$ olarak açıklandı.

Başa dön tuşu