GoogleGüncel Teknoloji Haberleri

Google Tarafında Kritik İşten Çıkarma

Google tarafında kritik bir süreç sürüyor. Farklı deparmanlardaki çalışanlarıyla yollarını ayıran firma, herhangi bir sebep belirtmedi.

Çok sayıda rapora göre Google “birkaç yüz” çalışanını işten çıkardı. Asistan ekibinde çalışanların yanı sıra Pixel telefonlar, Nest ev cihazları ve Fitbit giyilebilir cihazlarından sorumlu Donanım ekibinden bazıları da dahil olmak üzere birden fazla bölümdeki kişiler etkilendi.

The New York Times tarafından incelenen bir metne göre çalışanlar şu mesajı aldı:

Bazı Google çalışanlarının devam eden istihdamı konusunda bazı zor kararlar vermek zorunda kaldık ve pozisyonunuzun kaldırıldığını üzülerek bildiririz.

Google daha sonra Asistan kesintilerini ve donanım işten çıkarmalarını doğruladı. Bir Google sözcüsünün yaptığı açıklamada, şirketin “en büyük önceliklere ve önümüzdeki önemli fırsatlara” yatırım yaptığı belirtildi.

Google’ın ana şirketindeki 1.400’den fazla işçiyi temsil eden bir grup olan Alphabet İşçileri Sendikası, son işten çıkarmanın “gereksiz” olduğunu söyledi. X’te yayınlanan bir gönderide, şirketin “her üç ayda bir milyarlar kazanırken iş arkadaşlarımızı kovmaya devam edemeyeceği” yazıyordu.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu