Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGenel

Google Pixel telefonlar kaç yıl güncelleme alacak?

Google’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu Google Pixel akıllı telefonlar güçlü donanım özellikleriyle dikkat çekmeyi başardı. Telefonlar tasarım ve fiyat noktasında ise eleştirilerin hedefinde. 20 Ekim tarihi itibariyle raflarda olacak Pixel modelinin fiyatı 649 dolar (32GB), Pixel XL modelinin fiyatı ise 749 dolar (128GB) olarak belirlendi.

Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle çıkış yapan telefonlar, yazılım tarafında ise önemli gelişmeler sunuyor. Android 7.1 sürümünün getirmiş olduğu yeniliklere buradaki haber aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Google Pixel

Google, telefonların satışa çıkacağı bugünde cihazlara ilişkin güncelleme yol haritasını da belirledi. Arama motoru devi, destek sayfasından yeni telefonlar için güncelleme desteğinin 2018 yılına kadar süreceğini açıkladı. Telefonların Android sürümünü değiştirecek büyük güncellemeler iki yıl sonra sonlandırılacak, ancak Google bir yıl boyunca güvenlik odaklı güncellemeler yayınlamayı sürdürecek.

Pixel telefonların resmi kanallar aracılığıyla ülkemizde satışa çıkması beklenmiyor. Telefonun yurt dışından satın almayı düşünenler içinse güncelleme desteğinin 3 yıl süreceğini belirtelim.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu