Google Pixel Cihazlarda Pil ve Isınma Sorunu Çözülüyor

Google, Pixel serisi cihazlarında sorun olan aşırı ısınma ve pil bitmesi sorununa çözüm buluyor. Pixel modelleri artık daha kararlı olacak.

Google telefonları güçlü kamerasıyla tercih sebebi olsa da, kullanıcılar tarafından pil tercih sebebi olmuyor. Birçok Pixel 6 ve 7 serisi kullanıcısı cihazların pilinin erken bitmesi ve aşırı ısınma sorunundan yakınıyor. Bu sorun farklı forum sitelerinde dile getirilerek çözüme ulaşması için Google’a bildiriliyor. Google bu sorunun artık farkında ve çözüm için kolları sıvadı.

Bir kullanıcı, 12 Mayıs güncellemesiyle aşırı ısınıp pili erken biten Google Pixel 6 Pro için firmayla iletişime geçti. Aldığı ekran görüntüleriyle iddiasını destekleyen kullanıcı çözüm olarak bir önceki sürüme döndü ve bu da soruna anlık çözüm oldu. Bazı kullanıcılar fabrika ayarlarına dönse de kalıcı bir çözüm sağlamadı. Ayrıca Google ile iletişime geçen diğer kullanıcılar sınırlı destekle karşılaştılar.

Google Pixel 6 Pro

Google bu sorunlar için henüz kapsamlı bir güncelleme yayınlamış değil. Fakat sorunu kabul etti ve bunu değiştirmek için herhangi bir güncelleme ya da uygulama yayınlamayacak. Sunucu tarafından düzeltme yapılacak. Böylelikle Pixel 6 ve 7 serisi kullanıcılar rahat bir nefes alarak çoğu kişide ortaya çıkan aşırı ısınma ve hızlı pil tüketimini ortadan kaldıracak. Google’ın hızlı yanıtı ve çözümü sayesinde Google Pixel cihazları artık eskisinden daha kararlı ve performanslı olacak.

Başa dön tuşu