Akıllı TelefonAndroidGooglePixel

Google Pixel 9 Sızdırıldı, Sürprize Hazır Olun

İlk kez mayıs ayında gösterilecek olan Google Pixel 9 ortaya çıktı. Google ayrıca seriye XL modeli yeniden getirmeye hazırlanıyor.

Google Pixel 9 serisi ocak ayında bazı sızıntılara konu olurken, yeni gelişmeler arama motoru devinin akıllı telefon yelpazesinde önemli bir değişikliğe gideceğini gösteriyor. Öncelikle bu önemli gelişmeden söz edelin, akabinde ise Pixel 9’un sızan görüntülerini yorumlayalım.

Sızıntıya göre Google bu yıl üç Pixel telefonun duyurusunu gerçekleştirecek. Pixel 9’da 6.1 inç büyüklüğünde, Pixel 9 Pro’da 6.3 inç büyüklüğünde ve Pixel 9 Pro XL’de 6.7 inç büyüklüğünde ekranlar kullanılacak. Google, son olarak dört yıl önce Pixel 4 XL ile bu isimlendirmeyi sona erdirmişti. Ancak görünüşe bakılırsa XL isimlendirmesi bu yıl seriye yeniden dönüyor.

Google Pixel 9 Karşınızda

Kaynağa göre Pixel 9, 152,8 x 71,9 x 8,5 mm ebatlarında olacak. Arka kameradaki çıkıntı ile bu kalınlık 12 mm’yi bulacak. Ancak ebatlar göz önüne alındığında Pixel 9’daki ekranın 6.1 yerine 6.03 inç büyüklüğünde görünüyor. Bu durumda standart model sandığımızdan daha küçük bir ekrana sahip olabilir.

Pixel 9, kutulu tasarımı ve düz çerçevesiyle kompakt görünüyor. Telefonun ayrıca kavisli köşeleri var. Güç ve ses seviyesi tuşları sağ tarafta yer alıyor. Bu arada arka panelde, serinin önceki modelinde olduğu gibi köşelere kadar uzanmayan, hap şeklinde büyük, çıkıntılı bir kamera şeridi bulunuyor.

Pixel 9’da ekran çerçeveleri simetrik görünüyor. Kamera, ekran üzerine merkeze konumlandırılıyor. Öte yandan Pixel 9 serisinin “Redondo” kod adlı Tensor G4 işlemci birimi tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu