Akıllı TelefonAndroidCep TelefonuGoogleGüncel Teknoloji HaberleriPixelTeknoloji

Google Pixel 8 ve 8 Pro'nun Tüm Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Merakla Beklenen Google’ın Piyasaya Süreceği Ve Fotoğrafçılık Özelliği İle Öne Çıkan Pixel 8 ve 8 Pro’nun Tüm Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

Kamera her zaman Google Pixel akıllı telefonlarının en iyi özelliği olmuştur ve ayrıntılı yeni bir sızıntıya göre Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, yeni bir ana kamera sensörü, Pro modele özel bazı yükseltmeler ve daha fazlasıyla geliyor.

Kamila Wojciechowska tarafından yapılan bir sızıntıya göre, bize kamera konusunda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’dan neler bekleyebiliriz sorusuna dair ayrıntılı bir yanıt alma imkanı sunuluyor.

Buradaki en büyük detay, her iki telefon için de yeni bir birincil kamera sensörü olan Samsung ISOCELL GN2 sensörü. Bu 50 MP’lik sensör, Pixel 6 ve 7’nin kullandığı GN1’in doğrudan halefi. Sensör fiziksel olarak da daha büyük ve bir sahneden yaklaşık %35 daha fazla ışık yakalayabiliyor. Yeni sensör ayrıca 8K video kaydı (Tensor G3 çipi de bunu destekliyor) ve Pixel cihazlara geleceği sızdırılan Kademeli HDR gibi özellikler için daha fazla teknik destek ekliyor.

Pixel 8 Pro, 8×8 ToF VL53L8 sensörünü benimseyen time-of-flight sensöründe başka bir özel yükseltme de alacak. Tüm Tensor tabanlı Pixel telefonlarda bu sensörlerden biri bulunuyorsa da, Pixel 8 Pro’daki yeni model, otomatik odaklamada bazı önemli yükseltmeler sağlayacak. Pro’nun daha önce sızdırılan sıcaklık sensörünün, sadece bir sıcaklık sensörü olan Melexis MLX90632 olduğu da bildiriliyor. Görünüşe göre oldukça pahalı olan bu tekil parçaya rağmen akıllı telefona termal görüntüleme özelliği gelmeyecek.

Her iki telefon da ultra geniş açı kamera yükseltmeleri alıyor. Pixel 8 Pro, görünüşe göre ultra geniş açı kamerası için 64MP Sony IMX787’yi kullanacak. Bu, Pixel 7a’nın birincil kamera için kullandığı sensör ve Google’ın bir süredir ultra geniş açı için kullandığı 12MP’lik sensörden daha önemli bir yükseltme. Özellikle, Pixel 7 Pro’nun makro modunun bu yeni cihazda tekrar görünmeyebileceğinden bahsediliyor. Pixel 8 ayrıca 12MP’lik Sony IMX386 ile ultra geniş açılı bir kamera yükseltmesi elde edecekti.

Pixel 8 Pro’nun telefoto lensinin ve her iki telefondaki ön kamera özelliklerinin değişmediği bildiriliyor.

Görünüşe göre yazılımsal olarak da bir yükseltme geliyor ve Google Kamera uygulaması görünüşe göre üç yükseltmeyi beraberinde getiriyor. Buna, “Sinematik” mod aracılığıyla videolarda üretilen yapay bokeh için seviye seçiminin yanı sıra, çektiğiniz sahneye göre LED flaş yoğunluğunu ayarlayabilecek “Uyarlanabilir Flash” da dahil. Ve son olarak, fotografın her bir parçasının işleme araçlarını daha iyi kullanabilmek için yapay zeka ile şekillendirilerek çekilen sahneyi farklı parçalara bölen “Segmentation AWB” de var.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu