Akıllı TelefonGoogleGüncel Teknoloji HaberleriPixel

Google Pixel 8 Tanıtım Videosu İlginç Bir Özelliği Ortaya Çıkardı

Google Pixel 8 için ilk tanıtım videosu ortaya çıktı. Google, telefona arka plan sesleri değiştirecek “Magic Audio Eraser” özelliğini getirecek.

Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinin birkaç gün önce depolama ve renk seçenekleri ortaya çıktı. Şimdi bir kaynak telefonlarda yer alacak sıra dışı bir özelliği gün yüzüne çıkardı.

Google’ın Pixel telefonlara dahil ettiği Sihirli Silgi özelliği epey bir beğenildi. Fotoğraflardan istediğiniz kişi ya da nesneleri sildiğini bu gelişme şimdi videolarda arka plan sesleri için kullanılabilecek.

Audio Magic Eraser Nedir?

Sızan 14 saniyelik video, Pixel 8’i çalışırken görüyoruz. Video, Audio Magic Eraser adlı yeni bir özelliği ortaya koyarken, bu yeni özellik sayesinde bir videodaki ses izole edilebilecek ya da değiştirilebilecek. Ya da sesi tamamen ortadan kaldırabileceksiniz. İlk kez bir akıllı telefonda böyle bir özellik yer alacak.

Fragmana göre, kullanıcı bir video kaydettiğinde “Audio Magic Eraser” yazan bir seçenek görünecek. Seçeneğe tıkladıktan sonra araç videoyu AI kullanarak işleyecek ve Gürültü, İnsanlar ve Müzik gibi seçenekleri ortaya çıkaracak. “Kişiler” ve “Müzik” işlevleri hala bilinmiyor, ancak Gürültü seçeneği istenmeyen arka plan seslerini ortadan kaldırmak için kullanışlı olacaktır. Kişiler ve müzik sekmelerinde ise belirli bir kişinin sesini veya müziği videodan çıkarabileceksiniz.

Sızdırılan video aynı zamanda Pixel 8’in tasarımına dair ipuçları da sunuyor. Akıllı telefon, belirgin şekilde yuvarlatılmış köşeler sergiliyor. Ek olarak, videonun sonunda yeni bir mavi renk seçeneği görüyoruz.

Tensor G3 işlemci biriminde alacak Pixel 8 serisinin ne zaman tanıtılacağı henüz netlik kazanmış değil. Raporlar tanıtımın sonbaharda olacağı yönünde.

Google Pixel 8 Başlıca Özellikleri

Pixel 8, Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.17 inç büyüklüğünde ve 120 Hz tazeleme hızına sahip OLED ekrana sahip olacak. 8 GB RAM’e sahip olacak modelde depolama birimleri ise 128 veya 256 GB olarak görünüyor. Pixel 8’in arka kısmında çift kamrea kurulumu olacak. Samsung GN2 sensörüne dayalı 50 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya 12 MP ultra geniş açılı kamera eşlik edecek. Ön kısımda ise 11 MP kamera bulunuyor. Ultrasonik ekran içi parmak izi sensörü ve 24 W kablolu ve 12 W kablosuz şarjlı 4485 mAh pil telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu