Android

Google, Nexus Player Üretimini Durdurdu

Google’ın Ekim 2014’te duyurduğu Android tabanlı set üstü kutusu Nexus Player Google Play Store’dan kaldırıldı.

Google cephesinden gelen açıklamalara bakıldığında set üstü kutusunun sadece Google Play Store’dan kaldırılmadığını görüyoruz. Nexus Player için üretim hattı da durduruldu. Asus üretimi cihazın kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmemesi Google’ın cihaza set üstü kutusu kategorisinde olası planlarını da değiştirmedi değil.

Arama motoru devinin oturma odalarındaki hakimiyetini artırmaya yönelik hamlelerinden biri olan cihaz, HDMI bağlantı noktasıyla mobil cihazlardaki içerikleri daha büyük ekranlara taşımayı sağlıyor. Android işletim sistemiyle çalışan set üstü kutusu aynı zamanda iOS, Mac, Chromebook ve diğer PC’lerle uyumlu çalışıyor.

Nexus Player

Chromecast’in Gölgesinde Kaldı

Arama motoru devi Nexus Player sonrası Google TV ve Chromecast’i tüketicilerin beğenisine sundu. Özellikle uygun fiyatlı Chromecast kullanıcılardan büyük ilgi gördü. Kısa süre önce gerçekleşen Google I/O etkinliğinde bugüne dek 25 milyon Chromecast’in satıldığı bilgisi verildi.

Nexus Player’in Google Play satışı her ne kadar durdurulmuş olsa da, ürünü farklı perakendeciler aracılığıyla satın almak mümkün.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu