Google iOS 16 için Güncellemelerini Yayınladı!

Google iOS 16 ile gelen yeni kilit ekranına özelleştirme araçlarını yayınladı. Kilit ekranı Google ile daha renkli görünecek. İşte detaylar.

Teknoloji ve internet devi Google iOS 16 için yeni özelliklerini duyurdu. Google resmi olarak Haritalar ve Arama güncellemeleriyle birlikte iOS 16 kilit ekranı widget’larını kullanıma sundu. Buna ek olarak, iPhone kullanıcılarının en sevdikleri Google uygulamalarının özelliklerine kısa bir dokunuşla veya iPhone kilit ekranlarına kısa bir bakışla erişmenin ne kadar kolay olduğunu da belirtiyor.

Ana Ekran widget’larımızın yanı sıra müşteriler, favori Google uygulamalarının tamamında ele alındı. Bu yılın başlarında Google , iOS ve iPad için Drive , Çeviri ve daha fazlası için güncellenmiş widget’ları kullanıma sundu.

Gmail widget’ı gelen kutunuzu ve kategorilerini en son açtığınızdan bu yana yeni iletilerin sayısını otomatik olarak gösterebilir. Drive widget’larının önerilen veya yıldızlı dosyaların tek dokunuşla açılmasını sağlıyor. Google Haberler Kilit Ekranı widget’ındaki başlıklar gibi kaçırdığınız her şeyi yakalamak için iş gününüz bittiğinde başka bir kilit ekranına geçmeniz yeterlidir. Tahmini yolculuk sürelerini kontrol etmek ve eve gitmeye hazır olduğunuzda hemen navigasyona başlamak için Haritalar Sık Seyahatler widget’ını kullanın.

  • Hareket halindeyken, her şeyi hızla keşfetmek için Chrome Kilit Ekranı widget’larını ekleyin. Gizli modu açın, sesli arama yapın veya Chrome’u hızla başlatın. Seyahatiniz uzunsa zaman geçirmek için Dino oyunu widget’ına dokunun.
  • Harita Arama widget’ını ekleyin ve yakındaki restoranları, benzin istasyonlarını ve daha fazlasını keşfetmek için kilit ekranınızdan tek bir dokunuşla kişiselleştirin.
  • Metni kameranızla 100’den fazla farklı dilde yorumlamaya başlamak için Google uygulamasının Kilit Ekranı widget’ında Google Lens’e bir kısayol oluşturun.
Google iOS 16

YouTube uygulamasında en sevdiğiniz içerik oluşturucuların kısa filmlerini veya yeni videolarını izlemek için yeni YouTube Ana Ekran widget’ına dokunmanız yeterli olacak. Yeni YouTube Müzik Kilit Ekranı widget’ı ile uygulamada en sevdiğiniz şarkıları tek bir kaydırma ile dinleyebilirsiniz.

Tüm bu yenilikleri kullanabilmek için App Store’dan Google uygulamalarını güncellemeniz yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu