AndroidGenelTeknoloji

Google Başkanı Eric Schmidt Galaxy S7 iPhone’dan Daha İyi Dedi

Google ve Apple arasında sular tam durulmuş derken Google Alphabet ve Google İcra Heyeti Başkanı Eric Schmidt oldukça ilginç bir açıklamaya imza attı.

Google ve Apple arasında uzun zamandır soğuk savaş var. Android ekosisteminin büyük bir çıkı yakalamasıyla birlikte Google ve Apple arasındaki dostluk yerini “yok saymaya” bıraktı. Apple telefonları ve tabletlerinden Google servislerini kaldırarak bu savaşa ilginç bir de cephe açtı. Google ise AppStore üzerinden programlarını kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. İki firma arasındaki en büyük dostluk timsali ise sanırız hem Google‘da İcra Heyeti Başkanı Eric Schmidt‘in Apple Yönetim Kurulunda görev almasıydı. Daha sonra 2006 yılında Android ekosisteminin büyük bir gelişim göstermesi Schmidt’in Apple’daki görevinin de sonunu getirmiş oldu.

US Internet giant Google executive chairman Eric Schmidt speaks about the company's Nexus 7 tablet computer equipped with a 7-inch LCD display and a quad-core Tegra processor in its 340g body in Tokyo on September 25, 2012. Google said on September 25 it was launching its Nexus 7 tablet computer in Japan, aiming to take on Apple's iPad in one of the most lucrative markets in the world. AFP PHOTO / Yoshikazu TSUNO (Photo credit should read YOSHIKAZU TSUNO/AFP/GettyImages)

Schmidt geçtiğimiz gün katıldığı CNBC Amsterdam programına konuk oldu ve programda kendisine Galaxy S7 mi yoksa iPhone 6S mi? diye soruldu. Bu soru üzerine “Galaxy S7’nin kullanımını daha rahat buluyorum ve pil tarafında da büyük bir gelişim söz konusu. Benim de tercihim bu noktada Galaxy S7” açıklamasında bulunan yönetici büyük bir polemiği de başlatmış oldu. Bazı Apple severler; “O zaten bizimle çalışırken BlackBerry kullanıyordu. Neden Nexus telefon kullanmıyormuş” gibi yakıştırması yapsalar da bu polemik yine kavga çıkartacak gibi görünüyor.

Yeni MacBook Pro Geliyor!
macbook_pro_13inch_35440710_04
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu