AMDDonanımEkran KartıGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Gigabyte Radeon RX 7700 XT ve 7800 XT Kartlarını Duyurdu

AMD’nin çiçeği burnunda RDNA 3 mimarisinin en yeni üyeleri Radeon RX 7700 XT ve 7800 XT için Gigabyte yeni tasarım kartlarını duyurdu.

Oyun donanım sektöründe lider firmalardan biri olan GIGABYTE, AMD’nin yüksek performanslı ve enerji tasarruflu RDNA 3 mimarisi üzerine inşa edilmiş yeni RX 7700 XT ve 7800 XT ekran kartlarını duyurdu. 6 Eylül tarihinde satışa çıkacak kartlar GIGABYTE Radeon RX 7800 XT GAMING OC 16GB ve Radeon RX 7700 XT GAMING OC 12GB olarak iki model tanıtıldı.

Tasarım olarak sadece siyah renklere sahip olan kartların güçlü performansı ve mükkemmel ısı dağılımını sağlayan tasarımı ile 1440p oyunculuk için biçilmiş kaftan durumunda. WINDFORCE  soğutma sistem kullanan kartların yüksek verimli ısı dağıtımı sağlayan üç adet 90 mm’lik benzersiz kanatlı fanları bulunuyor. 7 kompozit bakır ısı borusu ve GPU’ya doğrudan temas eden büyük bir bakır plaka ile 3D aktif fanlar benzersiz soğutma özelliği sağlıyor

3D aktif fanlar ile yarı pasif soğutma sağlıyor ve ekran kartınız düşük güçte veya düşük güç içeren bir oyundayken fanlar kapalı kalıyor.  Ayrıca alternatif döndürme teknolojisi ile merkezi orta fan, diğer iki fanın ters yönünde dönerek daha verimli soğutma için grafik kartındaki ısıyı hızlı bir şekilde dışarı atıyor. 

Gigabyte tarafından ekran kartının yan tarafından GIGABYTE CONTROL CENTER (GCC) yazılımı aracılığıyla özelleştirilebilen RGB aydınlatma eklenmiş. Geliştirilmiş metal arka plaka bükülme ve hasarı önleyen dayanıklı malzemeden imal edilmiş. Kartın sol arka tarafındaki boşluktan sıcak havanın tahliyesi sağlanarak kartın daha serin çalışması sağlanmış.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu