Güncel Teknoloji HaberleriPC OyunlarıTeknoloji

Nvidia oyun yayın servisi Geforce Now Mac ve bilgisayara geliyor!

Nvidia şirketinin önceden sadece Android tabanlı olan Shield aracı GeForce Now adındaki oyun yayın servisi bilgisayar ve Mac platformuna geliyor. Nvidia CES 2017 basın toplantısında servisin başlayacağı hakkında duyuru yaptı. Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang servisin kapasitesini göstermek için grafiksel anlamda zorlayıcı Rise of the Tomb Rider oyununu normalde bu oyunu kaldıramayacak olan bir iMac’de oynadı.

Huang servisi ”İsteğe bağlı bir GeForce oyun bilgisayarı” olarak açıkladı ve oyun bilgisayarlarına erişimi olmaya insanlar, bilgisayar toplayacak bütçesi yada bilgisi olmayanlar veya çok fazla oyun oynamayanlar için tasarlandığını belirtti.

Bu serviste fiyatlandırma kiralama gibi olacak ve 20 saatlik oyun için 25$‘dan başlayacak. Farklı grafik kartı seçebilme şansı olacak. Tabi daha iyisini isterseniz fiyatıda haliyle artıyor. Bu fiyat belkide bazılarına fazla gelecek ama son çıkan yepyeni oyunları full grafikte oynama şansını size veren bir imkan sunacak. Bu servis mart ayı gibi yakın bir süre içerisinde alınabilecek.

GeForce Now

GeForce Now hikayesi:

Bu Nvidia‘nın ilk oyun yayın platformu denemesi değil. Bu servis önceki denemelesinden çok daha farklı olarak öne çıkıyor. Daha önce yapılan ve sadece Nvidia sisteminde kullanabilirdiniz. Ayrıca bu servis sınırlı sayıda oyun seçeneği ve bu oyunları sınırsız oynamak için aylık premium üyelik istiyordu.

Açıklığa kavuşturmak gerekirse bu yeni servis size herhangi bir laptop veya bilgisayardan erişim sunacak. Steam veya başka oyun platformlarında erişimi olan bütün oyunları oynatacak. Servis, mart 2017 itibariyle alınabilecek ve GTX1060‘da 20 saat oynamak ve GTX 1080‘de 10 saat oynamak 25$ olarak ücretlendirilecek.

iOS 10 kullanım oranı açıklandı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu