Genel

Game of Thrones hayranlarına müjde!

Televizyon dünyasının en başarılı dizi yapımlarından biri olan Game of Thrones bu yıl yedinci sezon bölümleriyle izleyicinin karşısına çıkacak. ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanan dizinin yedinci sezon birinci bölümünün nisan ayında yayınlanması bekleniyor. HBO henüz kullanıcıların heyecanla beklediği tarihi açıklamadı, ancak Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin’den dizinin hayranlarına müjdeli haber geldi.

Epik fantezi türündeki roman serisinin ilk kitabı “Game of Thrones” ismiyle 1996 yılında yayınlandı. İlk kitap beş yılda tamamlandı. Serinin son kitabı “Ejderhaların Dansı” ise 2011 yılında yayınlanmıştı. George R.R. Martin serinin 7 kitaptan oluşacağını daha önce açıklamıştı. Sevindirici haber ise altıncı kitap büyük olasılıkla bu yıl okuyucuyla buluşacak.

Game of Thrones

“The Winds of Winter” (Kış Rüzgarları) çıkış tarihiyle ilgili net bir açıklama yapmayan yazar, bu yıl çıkmasını umduğunu belirtti. “Henüz bitmedi ama epey ilerledim” diyen Martin, kitabını geçen yıl bitirmeyi planladığını ama bu yıla kaldığını söyledi.

Kitapta anlatılan hikâye kurgusal iki kıta olan Westeros ve Essos’ta binlerce yıl öncesinde geçiyor. Hikâye üçüncü bir şahsın ağzından farklı karakterlerin bakış açısıyla anlatılıyor. Kitapta üç ana konu işleniyor: Westeros’u kontrol etmek isteyen farklı hanedanların mücadelesi, Westeros’un kuzeyindeki duvarın arkasında yaşadıklarına inanılan doğaüstü varlıklar olan ‘Ötekiler’in yükselen tehdidi ve 15 yıl önce öldürülen kralın sürgündeki kızı Daenerys Targaryen’in Westeros’a ateş saçan ejderhalarıyla dönüp tahtı geri alma hırsı.

>> İlginizi çekebilir; HTC 10 Android 7.0 güncellemesi durduruldu!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu