Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 İle Büyük Bir Değişim Sunacak

Samsung'a yakın bir kaynağın aktardıklarına göre hem Galaxy Z Fold 6 hem de Galaxy Z Flip 6'da daha büyük ekranlara yer verilecek.

30 Kasım 2023 18:33

Samsung‘un bu yıl ki katlanabilir telefonları ağustos ayında çıkış yaptı. Galaxy Z Fold 5 kısmen gelişmeler sunarken, Galaxy Z Flip 5’te ise daha büyük kapak ekranla birlikte önemli yükseltmeler gerçekleştirildi. Markanın altıncı nesil katlanabilir telefonları fazlasıyla uzağımızda, ancak Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 hakkında şimdiden ilginç bilgiler ortaya çıktı. Bilgiler oldukça doğru ve güvenilir olan Display Tedarik Zinciri Danışmanı Ross Young’dan geliyor.

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’da Ekranlar Büyüyor

Samsung, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip 6’nın ekran boyutlarını genişletmeyi planlıyor. DSCC’den Young, her iki telefonun da daha büyük iç ve dış ekran boyutlarına sahip olacağını bildiriyor.

Galaxy Z Flip 5’in 3,4 inç ile epey bir büyüyen kapak ekranı bir sonraki modelde yani Galaxy Z Flip 6’da 3.9 inç seviyesine çıkarılacak. Samsung böylece birinci nesil Galaxy Z Flip’teki 1,1 inçlik ekrandan bu yana kapak ekranının boyutunu kademeli olarak artırmayı sürdürecek.

Galaxy Z Fold 6’nın iç ve dış, ayrıca Z Flip 6’nın iç ekranında büyümeler sağlanacak. Ancak ekran boyutlarının ne kadar olacağı henüz açıklanmadı. Galaxy Z Fold 5’in 6,2 inç ve 7,6 inç ekranlara, Z Flip 5’in ise 6,7 inçlik ekrana sahip olduğunu hatırlatalım.

Sızıntılar, Samsung’un yeni nesil katlanabilir cihazlarının kalınlığını da azaltmayı hedeflediğini gösteriyor. Bir başka söylenti ise Galaxy Z Flip 6’da 50 MP‘lik bir ana kameraya işaret ediyor. Young’ın son bilgileri doğruysa Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 gelecek yıl büyük değişikliklerle gelecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu