Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Z Fold 6 Ultra Bu Yılın Sürprizi Olacak

Samsung'a yakın kaynaklar şimdi de Galaxy Z Fold 6 Ultra modelinden söz etmeye başladı. Katlanabilir telefon neler sunacak göz atalım.

1 Nisan 2024 09:52

GalaxyClub tarafından hazırlanan bir rapora göre Galaxy Z Fold 6 Ultra, Samsung’un bu yıl piyasaya süreceği üçüncü katlanabilir telefon olabilir. Aslına bakarsanız bu yeni bir gelişme değil. Şubat ayında Winfuture.de sitesi, normal Z Fold 6 ile birlikte Ultra markalı bir katlanabilir telefonun piyasaya sürüleceğini iddia eden bir rapor yayınladı.

Galaxy Z Fold 6 Ultra Model Numarası Açıklandı

Geçen yılki Galaxy Z Fold 5, SM-F946 model numarasıyla piyasaya çıktı ve halefi Z Fold 6’ya SM-F956 model numarasının atandığı bildiriliyor. GalaxyClub’a göre, yakında çıkacak Galaxy Z Fold6 Ultra ise SM-F958 model numarasını taşıyacak.

Samsung, SM-S928 model numarasına sahipGalaxy S24 Ultra modelinde de görüldüğü gibi, cihaz seri numaralarında öncelikle “Ultra” versiyonlar için son rakamda “8” sayısını kullanıyor. SM-F958 model numarasına sahip telefon doğal olarak Galaxy Z serisindeki ilk Ultra model olacak. 

Raporda Galaxy Z Fold6 Ultra’nın yalnızca Güney Kore pazarında satışa sunulabileceği belirtiliyor. Yayın, cihazın Güney Kore versiyonu olan SM-F958N’yi tanımlamış olsa da şu anda Avrupa ve ABD gibi önde gelen pazarlar için geliştirilen versiyonlara dair herhangi bir belge bulunmuyor.

Ne yazık ki raporda Galaxy Z Fold6 Ultra’nın teknik özelliklerine dair herhangi bir bilgi yer almıyor. Samsung’un cihazları duyurmak için bu yıl temmuz ayında bir Galaxy Unpacked etkinliğini düzenleyecek. Z Fold 6 Ultra dışında standart Z Fold 6, Z Flip 6 ve Galaxy Ring’in de bu etkinlik kapsamında duyurulması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu