Akıllı TelefonAndroidSamsung

Galaxy Z Fold 6: Temel Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 6, Geekbench testini ziyaret etti. İşlemci birimi netlik kazandı.

Samsung‘un yeni nesil amiral gemisi katlanabilir akıllı telefonları temmuz ayında çıkış yapacak. Yaklaşan bu cihazların Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 olması bekleniyor. Z Fold 6 Ultra ve Z Fold 6 FE şeklinde iki modelden söz edilse de, bu telefonların yaz yerine farklı bir dönemde çıkış yapması da beklenebilir. Şimdi haberimizin konusu olan Z Fold 6’nın sızdırılan temel özelliklerine göz atalım.

Samsung Galaxy Z Fold 6 GeekBench’i ziyaret etti

Güney Koreli teknoloji devinin bir sonraki katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold6, SM-F956U model numarasıyla GeekBench’te görüldü. Model numarasındaki ‘U’, katlanabilir telefonun ABD versiyonunu göstermekte. Benchmark sonuçlarına bakıldığında cihazın tek çekirdek testinde 1.964 puan, çok çekirdek testinde ise 6.619 puan aldığını görüyoruz.

Burada yer alan teknik verilere bakıldığında telefonun işlemci biriminde Snapdragon 8 Gen 3‘ün yer alacağı görülüyor. İşlemci birimi 12 GB RAM ile eşleştirilmiştir. GeekBench ayrıca yeni katlanabilir telefonun kutudan  Android 14 sürümüyle çıkış yapacağını onaylıyor. One UI sürümü ise muhtemelen 6.1.1 olacak.

Daha önce yayınlanan bir raporda Galaxy Z Fold 6’nın depolama ve renk seçenekleri de ortaya çıkmıştı. Cihazın Lacivert (mavi), gümüş gölge, açık pembe, siyah ve beyaz renklerde olması bekleniyor.

Galaxy Z Fold 6, 256GB, 512GB ve 1TB olmak üzere üç depolama seçeneğiyle satışa sunulacak. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Z Fold 6’nın pil boyutu da ortaya çıktı. Rapora göre akıllı telefon, 25W kablolu hızlı şarjı destekleyen 4.400mAh pille beslenecek. Bu pil muhtemelen 15W kablosuz şarj ve 4,5W ters kablosuz şarj da destekleyecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu