Akıllı TelefonAndroidSamsung

Galaxy Z Fold 6 Patent Görüntülerinde, Değişim Başlıyor

Samsung'un bir sonraki katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 6 patent görüntülerinde ortaya çıktı. Ekran formatı değişiyor...

13 Şubat 2024 12:50

Kaynaklar, henüz tanıtılmayan bir Samsung katlanabilir akıllı telefonun patent başvurusunu ortaya çıkardı. Bu telefonun Galaxy Z Fold 6 olduğu gelen bilgiler arasında.  Belgede yer alan görsellere bakılırsa telefon, mevcut model olan Galaxy Z Fold 5’ten bir takım farklılıklar gösterecek. Galaxy Z Fold6, özellikle hem açıldığında hem de katlandığında çok daha geniş olacak.

İlgili başvuru ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından tescil edilmiştir. Akıllı telefonun menteşe mekanizmasını anlatan belgenin metni şematik görsellerle destekleniyor.

Çizimler Galaxy Z Fold5 modeliyle karşılaştırıldığında, Z Fold 6’nın (tasarımı  değişmezse) daha büyük olacağı sonucuna varabiliriz. Ekranının en boy oranı olarak Google Pixel Fold‘a benzemesi mümkün. Patent, ayrıca telefonun adını doğrudan belirtmiyor, ancak şu ana kadar şirketin benzer başka bir akıllı telefon serisi yok.

Samsung, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 katlanabilir akıllı telefonlarını yaz döneminde duyuracak. Markanın seriye bu defa Galaxy Z Fold 6 FE adından daha düşük fiyatlı bir model de ekleyeceği gelen bilgiler arasında. Samsung bu modelde maliyetleri düşük tutmak adına S-Pen desteği sunmayacak.

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip6 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci biriminden güç alacak. Her iki modelde kamera performansının geliştirilmesi bekleniyor. Söz konusu daha düşük fiyatlı katlanabilir telefon olduğunda ise bu modele Snapdragon 8 Gen 2 güç verecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu