Galaxy Z Fold 5’in Konsepti İnanılmaz Görünüyor

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Z Fold 5 için sızıntılara dayandırılarak konsept görüntüleri oluşturuldu.

Samsung cephesinde Galaxy S23 serisinin tanıtımı sonrasında gözler katlanabilir modellere çevrildi. Yılın ikinci yarısında yaz döneminde tanıtılacak Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 son dönemde birçok sızıntıya konu olmakta. Yakın zamanlı bir raporda telefonların su damlası şeklinde yeni bir menteşe sistemiyle çıkış yapacağı bildirildi. Yeni menteşe sistemiyle birlikte telefonların görünümünde büyük bir değişim olacak. şimdi son dönem sızıntılar referans alınarak Galaxy Z Fold 5’in oluşturulan konseptine göz atalım.

YouTuber SuperRoader, Galaxy Z Fold 5’in konsept görüntülerini yayınladı. Konsept, arkadaGalaxy S23 benzeri bağımsız kamera halkalarını gösteriyor ve serinin önceki modeline göre daha temiz bir görünüm ortaya koyuyor.

Yeni menteşe sisteminin görünümü büyük ölçüde değiştirecinden söz ettik; ki konsept görüntülere baktığımızda Z Fold 5, son dönem Çinli katlanabilir telefonlar gibi düz görünüyor. Menteşe sistemiyle birlikte katlama esnasında arada oluşan boşluk ortadan kaldırılacak. Yine yeni menteşe sistemiyle katlama izinin büyük ölçüde gidirileceği gelen bilgiler arasında.

Akıllı telefonun, 120Hz Super AMOLED panel, 50MP+12MP+10MP üçlü arka kamera, Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy işlemci ve 4.400mAh pile sahip olması bekleniyor. Z Fold 5’te dış ekran bir kez daha 6.2 inç büyüklüğünde olacak. Android 13 sürümüyle çıkış yapacak modelde suya karşı koruma IPX8 sertifikası kullanılmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu