Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Z Flip 6 Cephesinden Sevindirici Bir Gelişme Daha Geldi

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Samsung, Galaxy Z Flip 6 modelinde sadece Snapdragon işlemci yer alacak.

Samsung’un yaklaşmakta olan amiral gemisi katlanabilir kapaklı telefonu Galaxy Z Flip 6 son dönemde Geekbench testlerinde göründü. Katlanabilir telefon buralarda Exynos ve Snapdragon olmak üzere iki farklı işlemciyle test edildi. Bu gelişme telefonun bölgeye göre farklı işlemciler taşıyacağı anlamına geliyordu. Ancak Samsung haberlerinde güvenilir bir kaynak olan kro_roe, bir X (eski adıyla Twitter) gönderisi aracılığıyla Galaxy Z Flip6’da yer alacak işlemciye dair önemli bilgiler aktardı.

Galaxy Z Flip 6, Snapdragon İşlemciyle Geliyor

Bir sonraki Samsung Unpacked etkinliği 10 Temmuz’da planlanıyor ve bu etkinlikte Galaxy Z Flip6 ile Galaxy Z Fold6’nın tanıtılması bekleniyor. Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6, birçok pazarda en çok satan katlanabilir telefonlar olmayı başarıyor. Kaynağa göre Samsung, Exynos 2400 çipini Galaxy Z Flip6 modelinde kullanmayı düşünmüyor. Galaxy Z Fold 6 için zaten başından beri böyle bir durum söz konusu değildi. Kitap formundaki katlanabilir telefon tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 4 ile çıkış yapacak.

Samsung, amiral gemisi katlanabilir modelleri Galaxy Z Fold ve Z Flip’i genellikle en yeni Qualcomm Snapdragon yonga setleriyle donatıyor. Çift yonga seti yaklaşımı ise genellikle Galaxy S modellerine uygulanıyor. Galaxy Z serisinde uygulanacak olsa, Samsung adına büyük bir politika değişikliği olurdu.

Yine de telefonların tanıtımı için önümüzdeki uzun bir süre var. Bu dönemde daha farklı kaynaklardan da gelecek açıklamalarla Galaxy Z Flip6 modelinde nasıl bir işlemci politikası benimseyeceği netleşecektir.  Öte yandan Samsung, Z Flip 6 ile birlikte bu seride ilk kez 12GB RAM‘e yer verecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
2
+1
0
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu