Akıllı SaatGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Watch 6 Son Güncelleme ile Galaxy AI’a Kavuştu

Galaxy Watch 6, son güncelleme ile artık Galaxy AI özelliğine kavuştu. Bu sayede saat, kullanıcılara daha fazla özellik sunabilecek.

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru Samsung, Google Wear OS üzerindeki arayüzünün bir sonraki versiyonu olan One UI 6 Watch’u duyurdu. O zamanlar şirket, güncellemenin yalnızca “bu yılın sonlarında” Galaxy Watch 4 ve sonraki Samsung akıllı saat modellerine sunulacağını belirtmişti. İlk sırada ise Galaxy Watch 6 modeli var.

Şimdi Samsung, Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic için One UI 6 Watch’un ilk halka açık beta sürümünü hem ABD’de hem de Kore’de yayınladı. Beta maalesef başka hiçbir ülkede kullanılamayacak. One UI 6 Watch’un Galaxy Watch 7 ve Galaxy Watch Ultra’ya önceden yüklenmesi bekleniyor ve bunlar Temmuz ayı başında Samsung’un bir sonraki Unpacked etkinliğinde resmiyete kavuşacak.

ABD ve Kore’deki hem Galaxy Watch 6 hem de Galaxy Watch 6 Classic sahipleri, cihazlarını Samsung Members uygulaması aracılığıyla beta sürümüne kaydedebilecekler. İlk önce sadece Bluetooth ile gelen sürümleri kapsayan bu süreç, yakın gelecekte LTE özellikli modeller de erişime açılacak.

Beta, zamanı gelince Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5’e de gelecek. Değişiklik günlüğüne göre Samsung Health, uykunuza ve fiziksel aktivitenize göre fiziksel ve zihinsel hazırlık düzeylerini gösteren yeni bir enerji puanına sahip. Ayrıca yapay zeka destekli içgörüler içeren daha ayrıntılı bir uyku analizi ve kalp atış hızı, solunum hızı ve uzandıktan sonra uykuya dalmanızın ne kadar sürdüğünü içeren kapsamlı bir uyku raporu da mevcut.

Bir dizi farklı egzersizi özel bir egzersiz rutininde birleştirebilirsiniz. Çift kıstırma ile, başparmağınızı ve işaret parmağınızı iki kez birbirine kıstırarak hızlı eylemler gerçekleştirebilirsiniz; bu, aramaları yanıtlamak, alarmları kapatmak, bildirimler arasında gezinmek, müziği kontrol etmek, fotoğraf çekmek ve daha fazlası için işe yarar. Çift kıstırma ile kontrol edilebilen düğmelerde, bunu size bildiren bir parmak simgesi gösterilecek.

Yatay kaydırma artık daha hızlı; saat yüzünün altına dokunulduğunda devam eden görevlerin bir listesi (telefon görüşmeleri, egzersizler, müzik çalma) gösterilecek ve hızlı işlem düğmesi (telefon çağrısını yanıtlama, alarmı kapatma) gösterilecek. Bileğinizi ileri geri hareket ettirirseniz dokunmadan önceki ekrana gidebilirsiniz ve Modlar, ne yaptığınıza veya nerede olduğunuza bağlı olarak saatinizin daha fazla ayarını kontrol edebilir.

Hangi uygulamaların size doğrudan saat üzerinden bildirim göndermesine izin verileceğini seçebilir, hızlı erişim için emojileri favorileriniz olarak ayarlayabilir, mesajlardaki resim eklerini kaydedebilir ve pilinizin daha da uzun süre dayanmasını sağlamak için Güç tasarrufu açıkken sağlık özelliklerini sınırlayabilirsiniz. One UI 6 Watch ayrıca yeni bir varsayılan yazı tipine sahiptir ve saatinizde müzik çalmaya başladığınızda, Bluetooth kulaklığınız veya hoparlörünüz çalmak için otomatik olarak bağlanacak. Yalnızca bağlanabilecek Bluetooth cihazı yoksa saat, hoparlörü aracılığıyla müzik çalmaya çalışır (müzik uygulamanız bunu destekliyorsa).

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu