Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriSamsungTeknoloji

Galaxy S8 modelinde yer alacak bir özellik daha ortaya çıktı

Samsung’un şubat sonunda düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde duyurması beklenen bir sonraki tepe modeli Galaxy S8 cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan bir görüntü, S8 modelinde Windows Continuum benzeri bir kullanım deneyiminin yer alacağını gösteriyor.

Galaxy S8 masaüstü deneyimi sunacak

Microsoft, Continuum özelliğiyle Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip bir akıllı telefona bir ekran, klavye ve fare takarak bilgisayar benzeri bir deneyim sundu. Samsung ise görünüşe bakılırsa benzer özelliği Samsung Desktop Experience adı altında Android cihazlarda kullanıma açacak. Masaüstü bilgisayar kullanım deneyimini sunacak ilk telefonun Galaxy S8 olacağını söyleyebiliriz. Daha sonra ise benzer özelliğin birçok Samsung telefonda yer alması muhtemel görünüyor.

Galaxy S8

Samsung masaüstü deneyimini kullanabilmek için Continuum özelliğinde olduğu gibi harici bir monitör, klavye ve bir fare gerekiyor. Görüntüden de anlaşıldığı kadarıyla telefon bir kablo aracılığıyla monitöre bağlanıyor. Ayrıca tam bir masaüstü deneyimi için çoklu pencere dahil olmak üzere geniş bir çalışma alanı sunuluyor. Klavye ve farenin çalışması için Bluetooth bağlantısına ihtiyaç duyulacak.

Söz konusu sızıntının gerçek olmama ihtimalinin de olduğunu belirtmekte yarar var. Akıllı telefonların çeşitli donanımlar eşliğinde masaüstü deneyimi sunması meraklı kullanıcılar için cezbedici bir özellik olsa gerek. Samsung’un bu noktada arayüzde neler sunacağı şimdiden merak uyandırıyor.

 

>> İlginizi çekebilir; Zenfone 3 için önemli bir güncelleme yayınlandı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu