Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriSamsungTeknoloji

Samsung Galaxy S8 ilk resmi görüntüsü yayınlandı

Samsung’un kısa süre içerisinde duyuracağı tepe modeli Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerine ait bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu defa S8 modeline ait resmi görüntünün yayınlandığı iddia ediliyor. Yayınlanan görüntü aslında bir süredir sızıntılar eşliğinde ortaya çıkan görüntüleri doğruluyor.

Galaxy S8 ile S serisinin tasarımı büyük oranda değişeceğe benziyor. Fiziksel home butonu ortadan kaldırılıyor ve parmak izi tarayıcısı ekran altına yerleştirilecek. Bunun yanında Samsung’un sanal butonlara geçiş yapması bekleniyor. Ekran çerçeveleri oldukça ince görünen Galaxy S8 modelinde tek kamera yer alıyor. LED flaş ve nabız ölçer sensörü bu defa kameranın üzerine yerleştirilmiş.

Galaxy S8 Plus

Stereo hoparlör, suya karşı dayanıklı kasa gibi önemli özelliklerin de yer alacağı S8’de ekran kavisli ve 5.7 inç büyüklüğünde olması bekleniyor. Samsung’un özellikle incelen çerçevelerle birlikte 5.7 inçlik ekranı daha küçük bir kasa içerisine yerleştirmesi mümkün görünüyor.

Galaxy S8 Plus modeli de geliyor

Galaxy S8 Plus modelinin ise 6.2 inç büyüklüğünde kavisli ekrana sahip olması bekleniyor. Daha büyük ekran ve daha büyük pilin yer alacağı telefonda ayırt edici özelliklerden biri de kamera olacak. Gelen haberlere göre S8 Plus modelinde çift kamera kullanılacak. Galaxy S8 serisinde ayrıca kulaklık girişi yer almaya devam edecek. hatta GSMArena sitesinin kısa süre önce yayınladığı görüntülere göre telefonlarda USB Type-C yerine microSUB girişinin yer alacağı görüldü.

 

>> İlginizi çekebilir; Karşınızda Nokia’nın amiral gemisi: Nokia 8

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu