Akıllı TelefonAndroidSamsung

Galaxy S7 serisi için Android 7.0 beta Yayınlandı

Google’ın ardından diğer Android üreticileri Android 7.0 güncellemesi için kolları sıvamaya başladı. Kısa süre önce LG, G5 modeli için yeni Android sürümünü yayınlamıştı. LG’nin ardından bu defa Samsung, 2016 yılı amiral gemi modelleri Galaxy S7 ve S7 edge için Android 7.0 Nougat beta sürümünü dağıtmaya başladı.

Galaxy S7 serisi modeller için güncellemenin beta sürecinde dağıtılacağına dair ilk bilgiler geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Kullanıcıların Android 7.0 beta programından yararlanabilmesi için Galaxy Apps mağazasından Galaxy Beta Programı uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Kayıt işleminin ardından 1.3 GB büyüklüğünde güncelleme OTA üzerinden indirilmeye başlanıyor.

Galaxy S7

S7 serisi modeller için beta sürecindeki güncelleme ne yazık ki henüz ülkemizde kullanıma sunulmuş değil. Güney Kore, İngiltere ve Amerika’da yayında olan güncelleme için beta programı aralık ayı ortalarına kadar devam edecek.

1

Aralık sonunda ya da yeni yılla birlikte resmen dağıtılacak Android 7.0 güncellemesi, Galaxy S7 modellerine ilk olarak Galaxy Note 7 kullanılan Grace UX  arayüzünü getiriyor. Yeni arayüz güncelleme ile birlikte daha olgun bir yapıya bürünüyor.

Android 7.0 sürümüne yükseltilecek Samsung modelleri

Galaxy S7 ve S7 edge’in yanı sıra Samsung’un alt bölümde yer alan modelleri de Android 7.0 sürümüne yükseltmesi bekleniyor.

  • Samsung Galaxy S6
  • Samsung Galaxy S6 edge
  • Samsung Galaxy S6 edge+
  • Samsung Galaxy  A serisi 2016
  • Samsung Galaxy C serisi
  • Samsung Galaxy Note 5
  • Samsung Galaxy Note 7

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S8 ekranı büyüyor

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu