AndroidGenelTeknolojiVideo İncelemeler

Galaxy S7 Edge ve LG G5 Fotoğraf Karşılaştırma Testi [Video]

Akıllı telefonların kameraları DSLR seviyesine ulaştı diyebiliriz. Bu bağlamda Teknoburada olarak Galaxy S7 Edge ve LG G5 Fotoğraf Karşılaştırma Testi  karşınızdayız…

Akıllı telefonların kamera özellikleri her geçen gün artarken telefonların fotoğraf çekme performansları DSLR seviyesine şimdiden ulaştı. Tırnak büyüklüğündeki sensörleri ile 1 inç büyüklüğündeki sensörlere çift kamera lensleri ile karşılık veren mobil pazarın kamera performansıyla öne çıkan iki telefonunu sizler için karşı karşıya getirdik. İşte Galaxy S7 Edge ve LG G5 Fotoğraf Karşılaştırma Testi.

S7 edge LG G5

Karşılaştırmaya geçmeden önce 2 telefonun da kamera özelliklerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Bu noktada LG G5‘in kamera sensörü ile ilgili bilgiye ulaşamadık. Bunun sebebi ise sanırız arkada bulunan 16 megapiksel kamera sensörünün geçtiğimiz yıl LG G4‘te kullanılan Sony IMX240 olmasından kaynaklanıyor. Tüm spesifikasyonların IMX240 ile aynı olduğunu görüyoruz. Yine sanıyoruz ki LG, geçen yılın sensörünü kullanmasından dolayı eleştirilmenin önüne sensörün hangisi olduğunu söylemeyerek geçebileceğini düşünmüş.

Samsung f/1,7 diyafram aralığı kullanırken G5‘te f/1,8 diyafram aralığı var -ki burada düşük değer daha iyi. LG yola 16 megapiksel ve 1,12 mikron piksel büyüklüğü ile devam ederken; Samsung megapiksel değerini düşürerek piksel boyutunu 1,42‘ye çıkartıyor ve ışığın alınması noktasında rakibinin önüne geçiyor. Arkadaki iki kameranın da aynı anda hatta ön kameranın da buna eklenmesi ile 3 kameranın aynı anda çalışabilmesine olanak sağlayan LG ise farklı bir kullanıcı deneyimi ortaya koyuyor. Samsung‘un da aynın anda hem ön hem arka kameranın kullanılmasına izin verdiğini hatırlatalım. LG G5‘te Galaxy S7 Edge‘de bugün mobil pazarda en iyi fotoğraf çeken iki telefon. Arada çok küçük nüanslar ve detaylar olduğunu belirtelim. Samsung Galaxy S7 Edge‘nin daha fazla piksel boyutu ve daha açık diyaframı sayesinde düşük ışıklı ortamlarda oldukça başarılı performanslar ortaya koyduğuna şahit oluyoruz. Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Volkan MANAV‘ın hazırladığı inceleme videosuna bir göz atalım.

Galaxy S7 Edge ve LG G5 Fotoğraf Karşılaştırma Testi

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu