Galaxy S24 Serisi Sonunda Uzaya Çıkacak

Galaxy S24 serisi sonunda uzaya çıkacak. Kullanıcıların Samsung'dan beklediği üzere, marka geç de olsa rekabette kaldığı yerde devam edecek.

Samsung‘un LSI Başkanı Park Yong-in, Galaxy telefonlarının gelecek yıldan itibaren uydu hizmetlerini destekleyeceğini doğruladı. Bu, 2024’ün başlarında beklenen Samsung Galaxy S24 serisi hakkında pek de incelikli olmayan bir ipucu.

2023 Semiconductor Expo’da (SEDEX) konuşan Park Yong-in, uydular kullanılarak iletişimin sağlanmasına yönelik teknik hazırlıkların halihazırda yapıldığını ekledi. Bu, Exynos Modem 5300’ün uydu üzerinden 2 yönlü iletişimi desteklemesine bir referans olabilir. Bu konunun öncüsü olan Huawei, çift yönlü uydu iletişimi teknolojisine geçti bile, Samsung bu konuda aşırı yavaş kaldı gibi görünüyor.

Ancak bu şu soruyu akla getiriyor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 destekli Galaxy S24 serisi söylentileri doğruysa Ultra modeli bakalım uydu iletişim özelliğini nasıl destekleyecek?

Park Yong-in ayrıca Samsung’un ışın izlemeyi geliştirerek akıllı telefonların grafik performansını artırma planlarından da bahsetti. Oyunlara gerçekçilik katmak için ışık yansımaları üreten bir özellik olan bu özelliğin ilk gösterimi Exynos 2200 işlemci birimiyle Galaxy S22’de yapıldı.

Ayrıca Qualcomm’un yeni duyurulan Snapdragon 8 Gen 3 işlemci biriminin önde gelen ve merkez özelliği olan Üretken Yapay Zeka hakkında da konuştu. Temelde, sanal bir kişisel asistanın kısa ve öz ve insan benzeri yanıtlar vermesine, medya (videolar ve fotoğraflar) oluşturmasına, ve daha fazlası. Bunu, Samsung’un Exynos 2400’de cihaz içi üretken yapay zekayı uygulamaya çalıştığına dair bir işaret olarak kabul edebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu