Galaxy S24+ GPU Gücünde S23 Ultra’yı Tokatladı

Galaxy S24+ GPU gücünde S23 Ultra'yı tokatladı. Samsung, ilk defa bir nesil arasında bu kadar farkı açabilen bir seri tanıtacak.

Galaxy S24+ GPU gücünde S23 Ultra’yı tokatladı. Samsung, ilk defa bir nesil arasında bu kadar farkı açabilen bir seri tanıtacak.

Samsung’un yeni serisini 2024’ün başlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Yeni telefonlar, şirketin bir sonraki amiral gemisi serisi olacak ve önceki modellere göre iyileştirmelerle gelecek. Şimdi, yeni bir kıyaslama listesi bize yeni nesil Galaxy S24’ün ne kadar güçlü olacağına dair bazı bilgiler sunuyor.

Galaxy S24+, Çok Güçlü Bir GPU’ya Sahip

Son söylentilere göre Güney Koreli teknoloji devinin Exynos 2400 yonga seti ile S24+’ı piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu arada Ultra modelinin de her bölgede piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ancak cihazın son görüntüleri GeekBench‘teki performans artışlarını gösteriyor. Popüler kıyaslama platformundaki bir liste, bu cihazın Snapdragon 8 Gen 2 versiyonunu gösteriyor.

Yeni amiral gemisi Qualcomm yonga setine sahip yeni Galaxy S24+ modeli, GeekBench 6 Vulkan testini gerçekleştirerek 17.031 puan gibi etkileyici bir puan elde etti. Bu, markanın Snapdragon 8 Gen 2 ile desteklenen 2023 amiral gemisi Galaxy S23 Ultra ile karşılaştırıldığında yüzde 81,6 gibi önemli bir performans artışına işaret ediyor. İlginçtir ki, kıyaslama listesi bu akıllı telefon yonga setinin performansının masaüstü sınıfı Nvidia Geforce GTX 1050 ile eşit olduğunu gösteriyor.

Bunların sadece sentetik kriterler olduğunu ve gerçek hayattaki performansı yansıtmadığını belirtmekte fayda var. Üstelik GeekBench gözlemi cihaz hakkında çok sınırlı bilgi sunuyor. Ancak Exynos 2400 işlemcisinin Galaxy S24 serisine güç veren Deca çekirdekli bir işlemci olacağını iddia eden yakın tarihli bir sızıntıyı ele aldık.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu