Akıllı TelefonCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy S24 FE Kamera Tarafında Hayal Kırıklığı Yaşatacak

Samsung'un Fan Edition serisinin yeni modeli Galaxy S24 FE için kamera tarafında bilgiler geldi. Hayal kırıklığı yaratacak gibi duruyor.

Samsung, yılın şubat ayında piyasaya sürdüğü Galaxy S23 serisinin bir parçası olarak geçen yıl ekim ayında Galaxy S23 FE modelini piyasaya sürmüştü. Galaxy S24 serisi bir ay erken piyasaya sürüldü ve biz de Galaxy S24 FE modelini bekliyoruz. Yeni nesil Fan Edition’ın yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat cihaz, kamera tarafında hayal kırıklığına uğratacak.

Samsung’un R12 kod adlı bir cihaz üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Galaxy S20 FE, S21 FE ve S23 FE sırasıyla R8, R9 ve R11 kod adlarına sahipti. Yani R12, Galaxy S24 FE’yi temsil ediyor gibi görünüyor. R10’un (S22 FE) yokluğuyla yeni neslin (S23 FE) Galaxy S22 serisini temel aldığı ortaya çıktı. Yani S24 FE, S24 serisi yerine geçen yılın S23 serisini de temel alabilir.

Galaxy S24 FE, Selefiyle Aynı Ana Kamerayı Kullanıyor

Son haberlerde Galaxy Club, yeni nesil FE modelinin kamera özelliklerini ortaya koyuyor. Yayın, Galaxy S24 FE’nin ana sensör olarak 50MP ISOCELL GN3’e sahip olacağını iddia ediyor. ISOCELL GN3, 1,0 µm pikselli 1/1,57″ boyutunda bir sensör.

Bilmeyenler için bu, Galaxy S22, Galaxy S23, Galaxy S23 FE ve bu yılki Galaxy S24’te kullanılan ana sensörün aynısı. Bu nedenle, görüntüleme yeteneğindeki iyileşme yalnızca görüntü işlemeye dayalı olacak ve pek çok kişinin beklentilerini karşılamayabilir. Bu durum telefonu bekleyenler için biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak Fan Edition cihazlarının hiçbir zaman mümkün olanın sınırlarını zorlaması amaçlanmadığından bu durum anlaşılabilir bir durum.

Bu noktada sadece ana sensör ortaya çıksa da, lansman öncesinde önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Olası kamera sistemi hakkında size bir fikir vermek için önceki model, ISOCELL GN3 ana sensöre ek olarak 8 MP 3x telefoto ve 12 MP ultra geniş kamerayla geliyordu.

Şu ana kadar tüm Fan Edition modelleri yükseltilmiş yonga setleri sunuyordu. Ayrıca Samsung’un önümüzdeki FE modelinde mümkün olan her yerde Exynos modellerini kullanması muhtemel.

Ancak S22 FE’nin olmayışı nedeniyle S23 FE, S22’nin yonga setini temel alıyordu ve şirketin şu anda kullanabileceği bir Exynos 2300 yonga seti bulunmuyor. En yeni Exynos 2400 yonga setlerini S24 FE’ye mi koymaya karar vereceklerini yoksa bu amaçla Snapdragon 8 Gen 2 yongalarını mı satın alacaklarını görmemiz gerekecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
1
+1
2
+1
2
+1
0
+1
1
+1
2

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu