Galaxy S24 Dünyada Bir İlke İmza Atacak

Samsung’un 2024 yılında tanıtacağı Galaxy S24 serisi hakkında ilk bilgiler geldi. Bu telefon Wi-Fi 7 desteğine sahip olacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Ocak ayında karşımıza Galaxy S23 ailesi ile çıkacak. Etkinliğe daha aylar kala bundan 2 yıl sonra çıkacak olan telefon hakkında bilgiler gelmeye başladı. Samsung, Galaxy S24 serisi ile 2024 yılında bir ilke imza atacak gibi görünüyor.

WCCF, DigiTimes’ın raporuna atıfta bulunarak, Wi-Fi 7 destekli seri telefonların ortaya çıkışı, ikinci yarıda 2024’te gerçekleşeceğini açıkladı. Raporda bu tür ilk cihazlardan biri Samsung Galaxy S24’ün olacağı ifadeleri de yer alıyor.

Hali hazırda kullanılan Wi-Fi 6E teknolojisi, Wi-Fi 6 ve Wi-Fi 7 arasında bir teknolojiye sahip. 2024’te tanıtılacak olan Galaxy S24, teknolojiyi tam vaktinde yakalayacak diyebiliriz. Ayrıca Qualcomm’un Wi-Fi 7 destekli erişim noktaları ve yönlendiriciler için Wi-Fi 7 adaptörleri de 2024 yılında daha da yaygınlaşacak. 16 akış, 300 MHz kanal ve 30 Gb/s bant genişliği (en yüksekte 40 Gb/s’ye kadar) üzerinden dört bantlı bağlantıyı destekleyecekler.

Galaxy S23 Ultra

Karşılaştırıldığında, Wi-Fi 6 maksimum 9.6 Gbps verime sahip, bu nedenle Galaxy S24, kablosuz bir ağa bağlanma konusunda çok hızlı olacak. Bu teknolojiyi kullanabilmek için router’ınızın da Wi-Fi 7 destekli olması gerektiğini belirtelim. Bakalım Wi-Fi 6’nın daha anca yaygınlaştığı ülkemizde Wi-Fi 7’ye ne zaman adapte olunacak?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu