Galaxy S23 Uydu Bağlantısını Destekleyebilir

Yeni bir rapora göre Samsung Galaxy S23 serisi uydu iletişimini destekleyebilir. Huawei Mate 50 Pro ve iPhone 14 serisi uydu bağlantısını destekleyen ilk telefonlar oldular.

Huawei Mate 50 ve iPhone 14 serileri, uydu iletişimini desteklemekte. Güney Kore menşeli ET News sitesi tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Samsung Galaxy S23 serisi uydu iletişimini destekleyebilir. Rapora göre Güney Koreli teknoloji devi Galaxy S23 serisinde uydu iletişimini sağlamak için Iridium adlı bir şirketle ortaklık kurmak üzere. Uydu bağlantısı söz konusu olduğunda Huawei, BeiDou uydularıyla çalışırken, Apple ise iPhone 14 serisinde Global Star adlı firma ile işbirliği yaptı. 

Samsung Galaxy S23 Uydu Bağlantısıyla Geliyor

Samsung’un son iki yıldır uydu iletişimindeki teknik sorunları çözmek için yoğun bir şekilde çalıştığı bildiriliyor. Amiral gemisi telefonlarına uydu bağlantısı desteği getirmek için 66 düşük yörüngeli uydu üzerinden sesli arama ve veri iletişim hizmetleri sunan Iridium ile ortaklık kurabilir. Samsung’dan konuya dair henüz resmi bir onay gelmedi.

samsung Galaxy S23

Raporda, Samsung’un Galaxy S23 serisinde metin mesajları ve düşük çözünürlüklü, kbps boyutunda görüntüler gibi verilerin uydu iletişimi yoluyla iletilmesini sağlamayı hedeflediği bildiriliyor. Ses ve yüksek hızlı veri iletişimini mümkün kılmak için standart bir akıllı telefonun daha büyük bir RF antenine sahip olması gerekir.

Ayrıca mevcut mobil iletişim modemi ile uydu iletişim modemini birleştirerek dijital veri işleme teknolojisinin de büyük ölçüde bittiği bildiriliyor. Dolayısıyla Galaxy S23 hattının uydu iletişim özellikleriyle donatılmış çıkış yapması mümkün görünüyor.

Samsung Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra’nın Şubat 2023’te piyasaya çıkacağına dair söylentiler dolaşıyor. Raporlara göre S23 serisi tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle yer alacak. Yani S23 serisinde Exynos yonga setli versiyon olmayabilir. Ayrıca S23 Ultra, Samsung’un 200 megapiksel kameralı ilk telefonu olacak.

Başa dön tuşu