Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerSamsung

Galaxy S23 Ultra Kamerasıyla Heyecan Yaratmıyor

Galaxy S23 Ultra modelinde 200 megapiksel kamera yer alacak. Önemli bir kaynak 200 megapiksel kameranın detaylarına açıklık getirdi.

Galaxy S23 Ultra kuşkusuz gelen yılın en çok konuşulan amiral gemisi telefonlarından biri olacak. Tasarım, yeni S-Pen özellikleri, işlemci detayları ve en çok da kamera özellikleri merakla bekleniyor. Galaxy S23 Ultra’nın tanıtımına yaklaşık dört ay kadar bir süre var, ancak şirkete yakın kaynaklar önemli bilgiler aktarmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz gün Galaxy S23 serisinin ekran özelliklerini sızdıran Ice Universe adlı hesaptan bu defa Galaxy S23 Ultra’nın kamera özellikleri geldi.

Galaxy S23 Ultra Kamera Özellikleri

Galaxy S23 Ultra’da 1/1.3 inç sensör büyüklüğüne, 0,6µm piksel büyüklüğüne ve F/1.7 diyafram açıklığına sahip 200 megapiksellik bir sensör yer alacak. Kıyaslamak gerekirse Galaxy S22 Ultra’da 1 / 1.33 inç büyüklüğünde 0,8 mikron piksel boyutuna ve F / 1.8 diyafram açıklığına sahip 108 megapiksellik bir kamera yer aldı. Kağıt üzerinde donanım noktasında bazı gelişmeler yok değil. Hem sensör hem de diyafram açıklığı az da olsa büyüyor. Fakat Galaxy S23 Ultra’ta yer alacak kameranın donanım özelikleri Xiaomi 12S Ultra’nın gerisinde kalıyor. Hatırlayalım Xiaomi’nin amiral gemisi telefonunda 1 inç büyüklüğünde 1,5 mikron piksele sahip 50 megapiksellik Sony IMX989 görüntü sensörü kullanıldı.

Galaxy S23 Ultra

Merak edilen Samsung’un Galaxy S23 Ultra’nın kamerasına yeni neler katacağı. Burada özellikle yazılım özelliklerinden söz ediyoruz. Yakın zamanlı birçok haberde Galaxy S23 Ultra’nın Galaxy S22 Ultra’ya benzeyeceğinden söz edildi. Anlaşılan Samsung bir sonraki amiral gemisi telefonda One UI 5.0’a ve diğer yeniliklere odaklanacak. Öte yandan telefonda ana kameraya ek olarak ultra geniş açılı, telefoto ve periskop kameralar yer almaya devam  edecek. Yine yakın zamanlı bir sızıntıya göre Galaxy S23 Ultra 6.8 inç büyüklüğünde 3088 × 1440 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekranla gelecek. 

Samsung Galaxy S23 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu