Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriGündemKameraSamsung

Galaxy S23 Ultra Düşük Işıkta Beklenen Performansı Veremedi

Samsung’un en yeni amiral gemisi serisinin amiral gemisi modeli Galaxy S23 Ultra düşük ışıkta rakiplerinin gerisinde kaldı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung geçtiğimiz günlerde yeni Galaxy S23 amiral gemisi serisini piyasaya sürdü. Serinin içinde bulunan ve diğerlerinden biraz daha amiral gemisi olan Galaxy S23 Ultra genel olarak etkileyici kamera sistemine sahip. Ancak kamera ve ses kalitesi değerlendirme için güvenilir kaynaklardan olan DxOMark geçtiğimz günlerde yapmış olduğu incelemeler sonucunda Galaxy S23 Ultra’nın beklentilerin gerisinde kaldığını hatta Huawei, Google, Honor, Apple ve Xiaomi’nin telefon modellerinin gerisinde kalarak en iyiler listesinde 10. sırada kendisine yer bulabildi.

Listenin ilk sıralarda bulunmasa da Galaxy S23 Ultra’nın kameralarının hala birkaç gücü bulunuyor. DxOMark’ın açıklamasına göre kameralar genellikle tutarlı bir performans sergiliyor ve çok yönlü harika bir telefon. Fotoğrafın oluşturulması, fotoğraf ve video kaydında otomatik netleme ve uzun mesafelerde güçlü telefoto için övgüde bulunuyorlar.

Samsung Galaxy S23 Ultra DxOMark

Ancak Galaxy S23 Ultra düşük ışık koşullarında yetersiz kaldığını, fotoğrafın detayını ve deklanşör gecikmesi yaşadığı bildiriliyor. Bunlara ek olarak arka tarafı aydınlatmalı olan sahnelerde odaklama ve pozlama ile ilgili kararsızlıklar ortaya çıkıyor. Bu sorunlar da ister istemez genel kamera deneyimini etkiliyor.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S23 FE Sızıntıları Gelmeye Başladı

Genel olarak baktığımız da Galaxy S23 Ultra’nın kamera sistemi rakipleri arasında en iyisi olmasa da yine de listeye girebilecek kadar güçlü ve başarılı kameraları bulunuyor. Samsung’un en yeni amiral gemisi telefonu donanımından yazılımına kadar Samsung’un marka ismi ile birlikte tutarlı güzel bir deneyime sahip oluyor. Samsung’un ilerleyen günlerde hem Galaxy S23/S23+ hem de Galaxy S23 Ultra modellerinde kameraları geliştirmek ve iyileştirmek için güncellemeler vererek sorunları çözüp çözmeyeceği bilinmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu