Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeSamsung

Galaxy S23 Serisi Yedi Yıl Güncelleme Alacak mı?

Galaxy S24 serisi ile birlikte yeni bir dönem başladı. Peki Galaxy S23 serisi bu yedi yıllık güncelleme desteğinden yararlanacak mı?

Duyuru öncesindeki iddialar doğru çıktı ve Samsung, Galaxy S24 serisine yedi yıl boyunca güncelleme desteği sunacağını açıkladı. Kutudan Android 14 sürümüyle çıkan Galaxy S24 serisi Android 21’e kadar güncelleme almayı sürdürecek. Telefon serisi yine bunca yıl boyunca Android güvenlik güncellemeleri alacak. Peki yedi yıllık güncelleme desteği samsung’un bir önceki nesil amiral gemisi Galaxy S23 serisini, Galaxy Z5 serisi ve Galaxy Tab S9 serisi için de geçerli olacak mı?

Galaxy S23 Serisi 5 Yıl Güncelleme Alacak

Samsung’un Galaxy S24 serisi öncesinde güncelleme desteği en çok 5 yıl olarak açıklandı. Bu süre zarfında telefon ya da tabletlere 4 büyük Android güncellemesi sunulmakta. Son yıl ise güvenlik odaklı yazılımların desteği verilmekte. Bu durumda herhangi bir değişiklik olmayacak. Anlayacağınız yedi yıllık güncelleme desteği şu an için sadece Galaxy S24 serisiyle sınırlı olacak.

Galaxy S23 satış

Yukarıda saydığımız bir önceki yıla ait Samsung modelleri ilk büyük Android güncellemesi olan Android 14’ü kısa süre önce zaten aldı. Bu cihazları ilerleyen yıllarda Android 15, Android 16 ve Android 17 bekliyor olacak.

Öte yandan Galaxy S23, S23+, S23 Ultra, S23 FE, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Tab S9 , önümüzdeki haftalarda One UI 6.1 güncellemesini alacaklar. One UI 6.1, pek çok şaşırtıcı yeni yapay zeka özelliklere sahip, ancak bunlardan bazılarının Galaxy S24 serisine özel kalması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu