Galaxy S23 Kamera Sorunu Düzeltiliyor

Samsung, haziran ayında yayınlayacağı güncelleme ile birlikte Galaxy S23 modelindeki kamera sorunlarını aşmayı hedefliyor.

Samsung görünüşe bakılırsa Galaxy S23 serisi için kamera odaklı yeni bir güncelleme hazırlıyor. Galaxy S23 serisine birçok özellik getirmesi beklenen güncellemenin mevcut bazı sorunları çözüme kavuşturacağı belirtiliyor.

Güvebilir bir kaynak Samsung’un hazırlamış olduğu yazılım güncellemesinin bazı detaylarına ulaştı. Kaynağa göre, güvenlik odaklı One uI 5.1 güncellemesi, S23 serisine kamera iyileştirmeleri de getirecek. Özellikle S23 modelinde kamera, belirli aydınlatma koşullarında ortaya çıkan ve nesnelerin etrafında garip konturlara neden olan HDR ile ilgili bir sorundan muzdarip.

Galaxy S23

Samsung, bu ayın başlarında bu HDR kamera hatalarını düzeltmeye çalıştığını doğruladı ve çözümün “Bir sonraki sürüme dahil edileceğini” söyledi.Şirket, bu yama için kesin bir çıkış tarihi açıklamadı, ancak mesaj, Samsung’un Haziran ayında piyasaya süreceğini güçlü bir şekilde gösteriyor.

Samsung genellikle yeni aylık güvenlik yamaları yayınlayan ilk şirket oluyor ve çoğu zaman bu konuda Google’dan bile hızlı davranıyor. Hatta Samsung’un Haziran 2023 güvenlik düzeltme ekini mayıs ayı bitmeden yayınlamaya başlaması şaşırtıcı olmaz.

Başa dön tuşu