Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriKameraMobirollerSamsungTeknoloji

Galaxy S22 Kamera Özellikleri Yeni Bir Teknoloji Barındırıyor!

Samsung’un yeni nesil amiral gemisi olması beklenen cihaz Galaxy S22 kamera özellikleri ile bizleri bir kez daha şaşırtıyor!

Samsung tarafı ne zaman yeni bir cihaz çıkarsa özellikle kamera tarafında pek çok yenilik barındırdığını biliyoruz. Örneğin orta segment bir cihaz olan Galaxy A52 bile kamerasında optik imaj sabitleyicisi teknolojisini barındırıyor. Planlar ise markanın yeni nesil amiral gemisini merkeze konu alıyor. Samsung Galaxy S22 kamera anlamında bize bir yenilik sunacak. Şirket bir kamera üreticisi ile iş birliği içerisine girecek. Sonrasında ise ilk kez iPhone 12 Pro Max modelinde gördüğümüz kaydırmalı optik imaj sabitleyicisi teknolojisini bu cihazında kullanacak. Haydi detayları inceleyelim!

Samsung Galaxy S22 Kamera Üreticisi Kim Olacak? 

Markaların zaman zaman farklı kamera üreticileri ile çalışıp üst düzey cihazlarında avantaj elde etmeye çalıştığını biliyoruz. Buna en büyük örnek olarak Huawei ve Leica iş birliği verilebilir. Samsung ise bu modelinin kamera üretimi konusunda Olympus ile birlikte çalışmayı planlıyor. Yeni bir teknoloji kullanmak isteyen Samsung bu işin hakkını vermek istiyor olabilir. Peki kaydırmalı ois diye bahsettiğimiz bu teknoloji nedir?

Samsung Galaxy S22 Kamera Olympus

Optik imaj sabitleyicisi ya da kısaltılmış adıyla ois, telefonlarımızın kamerasında bulunan bir teknolojinin adıdır. Fotoğraf ya da video çekerken cihazı salladığımız ya da sarstığımız zaman bu titreşimi olabildiğince yumuşatmaya yarar. iPhone modellerden alışık olduğumuz bu teknoloji özellikle vLog videolar çeken kullanıcılar için büyük bir avantaj. Samsung tarafının yapmaya çalıştığı ise daha farklı bir sistem kullanarak bu ois teknolojisini geliştirmek. Zira iPhone 12 Pro Max modelinde böyle bir teknoloji kullanılmıştı.

Kaydırmalı ois teknoloji ile kameranın lensi yerine sensörünün sabit tutulması hedeflenir. Böylelikle çok daha sabit ve yumuşak geçişli görüntüler elde edilebiliyor. Olympus böyle bir teknolojiyi daha önce hiç denememişti ancak umudumuz iki dev ismin bir araya gelip başarılı bir sonuç elde edebilmesi yönünde.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu