Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy S21 FE Şimdi Kamera Asistanı Desteği Alıyor

Samsung Galaxy S21 FE kullanıcıları şu ana kadar Kamera Asistanı uygulamasından yararlanamıyordu. Ancak duurm şimdi değişti.

Samsung’un Fan Edition (FE) Galaxy S akıllı telefonları, Samsung DeX başta olmak üzere diğer Galaxy S serisi modellerle benzer yazılım özellilkerine sahip. Ancak Samsung kullanıcılarının sıklıkla kullandığı kamera Asistan uygulaması ne yazık ki şu ana kadar Galaxy S21 FE için bir destek sunmuyordu. Bu durumda haliyle Galaxy S21 FE kullanıcıları için hayal kırıklığı yaratmaktadı.

Ancak Galaxy S21 FE için durum değişti: telefon artık Kamera Asistanını destekliyor. Samsung, geçen yıl Galaxy S21 FE’nin One UI 6.0 yükseltmesiyle Kamera Asistanı desteği kazanacağının sözünü vermişti ve şirket, duyuru yapmak yerine telefonu sessizce desteklenen cihazlar listesine eklemiş gibi görünüyor.

Galaxy S21 FE İçin Kamera Asistan Uygulamasını İndirin

Kamera Asistanı uygulamasını Galaxy Store’dan indirebilirsiniz (uygulamanın mağaza listesine gitmek için telefonunuzda bu bağlantıya tıklayın). Kurulumu tamamladıktan sonra kameranın ayarlar menüsüne giderek tüm Kamera Asistanı özelliklerine erişebilirsiniz.

Kamera Asistanı, stok kamera uygulamasının bazı yönlerini değiştirmenizi sağlar. Vizöre özel bir 2x yakınlaştırma düğmesi ekleyebilir, bir resmin çekildikten sonra ne kadar yumuşatılması gerektiğini özelleştirebilir, zamanlayıcıyı kullanırken kamera zamanlayıcısını birden fazla çekim yapmaya zorlayabilir, fotoğraflarda bozulma düzeltmeyi etkinleştirebilirsiniz (ultra geniş açılı resimler için kullanışlıdır) ve deklanşöre uzun basarak Fotoğraf modunda video çekme özelliğini devre dışı bırabilirsiniz.

Ayrıca, cihaz otomatik olarak kapanmadan önce kamera uygulamasının ne kadar süreyle kullanılmadan bırakılması gerektiğini de değiştirebilirsiniz. Video çekerken, kaydedilen sesin aynı anda Bluetooth kulaklık gibi harici bir cihazdan çalınmasını sağlayabilirsiniz.

Galaxy S21 FE, FE olmayan modellerde ve diğer amiral gemisi Galaxy telefonlarında bulunan tüm Kamera Asistanı özelliklerine sahip değil. Örneğin, özel yakınlaştırma kamerası bulunan diğer telefonlarda, zorlu aydınlatma koşullarında yakınlaştırmalı çekimler için telefonun birincil kameraya geçmesini önleyen otomatik lens değiştirmeyi devre dışı bırakmak için Kamera Yardımcısı’nı kullanabilirsiniz.

Otomatik lens değiştirmeyi devre dışı bırakmak S21 FE’de mümkün olmadığı gibi, otomatik HDR görüntü yakalamayı devre dışı bırakma seçeneği de yoktur. Samsung, bu özellikleri Kamera Asistanı uygulamasına yeni güncellemelerle ekleyebilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu