Giyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Ring Şarj Kutusu, Pardon Mücevher Kutusu Sızdırıldı

Galaxy Ring şarj kutusu sızdırıldı. Tam olarak bir mücevher kutusuna benzeyen yüzüğün çıkışına çok çok az kaldı.

Samsung, Galaxy Ring modelini Ağustos ayında ABD’de piyasaya sürebilir ve şirket, akıllı yüzüğün bazı sağlık izleme yeteneklerini zaten açıkladı. Şimdi Galaxy Ring’in şarj kutusunun bir görüntüsü internette ortaya çıktı.

Galaxy Ring Şarj Kutusu Mücevher Kutusuna Benziyor

Sızıntı ünlü kaynak Ice Universe’den geliyor. Her ne kadar görsel dışında pek bir şey paylaşmamış olsa da firmanın akıllı yüzüğünün kutusunun daha gösterişli bir tasarımı benimsediğini ve bir nevi mücevher kutusuna benzediğini görebiliyorsunuz.

Bildirildiğine göre yüzüğün şarj mekanizması, şirketin mevcut kablosuz kulaklıklarına benzer olacak. Ancak yeni akıllı yüzüğün kasada kablosuz olarak şarj olması da mümkün. Kutunun kablosuz şarjı da desteklemesi muhtemel.

Daha önce yayınlanan bir rapora göre Galaxy Ring, Samsung’un testlerinde 9 günlük pil ömrüne ulaşmıştı. Özellikle, halkanın farklı boyutları farklı pil kapasiteleriyle gelecek ve şirketin testlerinde hangi boyutun tek şarjla 9 gün boyunca çalıştığı belli değil. Akıllı yüzüğün FCC listesine göre pil kapasitesi 17mAh ile 22,5mAh arasında değişiyor.

Samsung’un ilk giyilebilir akıllı yüzüğünün fiyatından bahsetmişken, fiyatının 300 ila 350 dolar aralığında olabileceği belirtiliyor. Samsung, büyük olasılıkla bu yeni ürünü, yeniden tasarlanan Galaxy Buds 3 serisi, Galaxy Watch 7 serisi ve altıncı nesil katlanabilir cihazla birlikte yaklaşan Galaxy Unpacked etkinliğinde piyasaya sürecek.

Samsung’dan gelen bir belgede, Galaxy Ring’in “kullanıcılara değerli bilgiler sağlamak ve sağlıklarını ve refahlarını iyileştirmeye yönelik rehberlik sunmak için kalp atış hızını, kalp atış hızı değişkenliğini, kandaki oksijeni, hareketi ve uykuyu izlediği” belirtildi. Toplam sağlık takip sisteminin, kaydedilen verilere dayanarak bir “Enerji Puanı” da sunacağı bildiriliyor. Şirketin Unpacked etkinliğinde ortaya çıkarmak için ayırdığı akıllı yüzüğün ek yetenekleri de olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu