Giyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Ring Sağlığınızı ve Uykunuzu İşte Böyle Takip Edecek

10 Temmuz tarihinde resmi olarak duyurulacak olan Galaxy Ring akıllı yüzün nasıl çalışacağı ve hangi özelliklere sahip olacağı belli oldu.

Samsung çok yakında en az üç yeni giyileiblir sağlık takip cihazı piyasaya sürecek ve şirket bunlar için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Yeni bir sızıntıda Samsung’un Samsung Health’teki İlaçlar özelliğini nasıl geliştirdiği ortaya çıktı. Şimdi, yeni bir rapor Galaxy Ring akıllı yüzüğün sağlık ve diğer fitness ölçümlerini nasıl takip ettiğini ortaya koyuyor.

Galaxy Ring, kalp atış hızını, uykuyu, stresi ve daha fazlasını ölçecek

Galaxy Ring kalp atış hızınızı, stresinizi, uykunuzu ve horlama alışkanlıklarınızı takip edebilecek. Aşağıdaki görsellerde görebileceğiniz gibi, bir Galaxy Ring ile eşleştirildiğinde Samsung Health uygulaması sağlığınızı takip edip, canlı sonuçları görüntüleyebilmekte. Uygulamada ayrıca stresinizi takip ederken yeni bir dairesel animasyon yer alıyor.

Galaxy Ring ayrıca adet dönemlerini de tahmin edebiliyor. Hem Galaxy Ring’i hem de Galaxy Watch’ı kullanıyorsanız Samsung Health, bu ölçümleri izlemek için hangi cihazı kullanacağınızı soracaktır. Horlama tespiti için Galaxy Ring’i takmanız ve eşleştirilen Galaxy telefonunuzu yakınınızda ve şarjda tutmanız gerekir; çünkü telefonun mikrofonu siz uyurken sesinizi kaydeder. Horlamalar tespit edildiğinde, zaman damgalı ses dosyaları incelenmek üzere kaydedilir.

Akıllı yüzük, Galaxy Watch 6 serisine benzer şekilde cilt sıcaklığınızı da ölçebiliyor. Ancak GPS olmayacak, bu nedenle açık hava koşularınızı ve konumlarınızı doğru bir şekilde takip etmek için kullanılamaz. Galaxy Watch yerine Galaxy Ring’i satın almanın iki avantajı var: Pil ömrü ve konfor. Tek şarjla bir haftaya kadar dayanabiliyor ve uyurken Galaxy Watch’tan daha fazla rahatlık sağlıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu