Giyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Ring ile Giyilebilir Teknoloji Boyut Atlayacak

Galaxy Ring ile giyilebilir teknoloji boyut atlayacak. Samsung, yeni bir kategoride daha liderliğe oynamak istiyor.

Bu noktada Samsung’un sağlık odaklı giyilebilir ürünler kategorisinde yeni bir kategoriye giren Galaxy Ring’in bu yıl gelmeyeceği kesin. Artık Ice Universe bir lansman penceresi sunuyor; Yüzük, Ocak ayındaki Galaxy S24 tanıtım etkinliğinde duyurulacak.

Daha da önemlisi, Samsung’un bu yeni ürün serisinden yüksek beklentileri var gibi görünüyor; zira kaynak Galaxy Ring’in etkinliğin yıldız ürünü olacağını ve belki de Galaxy S24 serisini gölgede bırakacağını söylüyor.

S22 ve S23 serisinin Unpacked etkinlikleri Şubat ayında gerçekleşirken Ocak ayında da lansmanlar gerçekleşti. Zaten Galaxy S24 serisi hakkında ayrıntılı sızıntılar görüyoruz, bu nedenle lansmanın biraz daha erken yapılması oldukça mümkün görünüyor. Galaxy Ring’e gelince, zamanında hazır olup olmayacağı sorusu hala devam ediyor.

Samsung‘un seri üretime başlamaya hazır olduğu bildiriliyor ancak Galaxy Ring için gereken ekstra yasal izinler nedeniyle işler yavaş ilerliyor. Ring’in Galaxy Watch serisinin sağlık odaklı özelliklerini sentezlemesi ve akıllı saat özelliklerinin çoğunu (tümü?) bırakması bekleniyor (bir ekrana sahip olup olmayacağı bile belli değil).

Galaxy Ring’in daha küçük ve daha az göze çarpan form faktörü, klasik saatleri tercih eden veya hiç saat takmak istemeyen ancak yine de uyku, kalp atış hızı ve egzersiz takibi isteyen kişiler olmak üzere daha geniş bir kitleye hitap edebilir. Ve eğer Ice haklıysa, bu halka şeklindeki bir akıllı banttan daha fazlası olacak, giyilebilir ürünlerde Samsung’un Bir Sonraki Büyük Şeyi olacak (akıllı bantlardan bahsetmişken, Samsung bu segmentten vazgeçmiş gibi görünüyor).

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu