Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Note 7 korkusu havada panik yarattı!

Samsung‘un yeni nesil amiral gemisi Galaxy Note 7‘de yaşadıkları mobil sektörün kökten değişmesine sebep olurken yıllarca konuşulacak bir duruma da imza attı. Telefonun Ağustos ayında satışa sunulması üzerine telefonların geri toplatılması ve yenilenmiş ürünlerin dağıtımı sonrasında yaşanan patlamalardan sonra üretimin sonlardırılması ve telefonların fabrikaya geri çağrılması süreci birçok üreticiye büyük bir ders oldu. Ekonomistlere göre aynı duruma Apple ve Huawei hariç her hangi bir firma düşmüş olsaydı iflas bayrağını çekebilirdi. Kasasında 400 milyar dolardan fazla nakit bulunan Güney Koreli üretici Samsung ise yoluna hız kesmeden devam ediyor ve telefonlarını geri toplayabilmek için ciddi bir çaba sarf ediyor.

Galaxy Note 7
Galaxy Note 7

Bildiğiniz gibi ülkemizde ve birçok ülkede Galaxy Note 7‘ler ile uçağa binmek yasak. Amerika’da yaşana bir durum aslında durumun ne kadar vahim olduğunu da ortaya koyuyor. Virgin Havayolları ile San Francisco – Boston seferini gerçekleştiren uçakta seyahat eden Lucas Wojciechowski isimli bir yolcunun bilgisayarından Wi-Fi taraması yaptığında karşısına Galaxy Note 7 Wi-Fi hotspot ağını bulması ile olaylar başlıyor.

Galaxy Note 7
Galaxy Note 7

Durumu kabin görevlisine aktaran yolcu soluğu görevlisi ile birlikte kaptan köşkünde alıyor. Kapatanın “Galaxy Note 7 sahibi telefonunu ortaya çıkarsın yoksa uçağa acil iniş yaptıracağım” anaonsu üzerine “şakacı” yolcunun “ben Note 7 kullanmıyorum, şaka olsun diye öyle yazdım” açıklaması ile diğer yolcuların derin bir nefes aldığı bildirildi.

Bu ve buna benzer soğuk şakaları ülkemiz insanından görmeyi beklerken Amerika’dan böyle bir haber gelmesi bizleri oldukça şaşırttı. Bugün Milano’ya gide sevgili M.’den de dönüş yolculuğunda böyle bir şaka yapmasını ve bunu videoya kaydetmesini özellikle bekliyoruz….

Yurt dışından gümrüksüz alışveriş limiti düşürüldü!

gümrüksüz alışveriş

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu