Galaxy Note 7, Galaxy Note 5’in Gerisinde Kaldı!

Akıllı telefon pazarında “her anlamda bomba” etkisi yaratan Galaxy Note 7 yenilenerek karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu süreç öyle ya da böyle bir şekilde geçti ama bu süreç Samsung‘a birçok şey kaybettirdi. Bunun marka ve müşteri tarafından getirilerini götürülerini önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız ama bu süreç sonunda en büyük kaybın ekonomik olduğunu belirtmek gerekiyor

samsung-galaxy-note-7-vs-samsung-galaxy-note-5-004

Yapılan bir araştırmaya göre Note 7 satışları bu döneme kadar her şey iyi gitseydi rekor bir rakama ulaşacaktı ama yaşana geri çekme neticesinden sonra Galaxy Note 5 aynı dönemin %25 gerisinde bir satış rakamı yaşandığı belirtiliyor.

Galaxy Note 7

Samsung‘un satışları arttırmak için yapacağı hamleleri hep birlikte önümüzdeki dönemde göreceğiz ama sanırız VR Gözlükten daha fazlasına ihtiyacı varmış gibi görünüyor. iPhone 7’nin tıslaması ve fabrika ayarlarına döndürülememesi ise sanırız Samsung‘a verilebilecek en güzel hediye oldu.  Telefonların son dönemde büyük bir aceleye geldiği konusunda sektör hemfikirken üst segment akıllı telefonların lansman döngüleri de değişebilir bunun altını çizelim.

Firmaların 6 ayda bir yeni amiral gemisi üretmeleri şu anda işlettikleri Kalite Yönetim Sistemi ile mümkün görünmüyor. Öncelikle hem tedarikçi hem de kendi kalite kontrol mekanizmalarının yenilenmesi gerekiyor. Note 7’nin pili, iPhone 7’nin tıslamsı gibi sorunlar artık korkunç olmaktan komik duruma dönüşüyor ki bu gerçekten de oldukça kötü bir imaj veriyor….

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu