Akıllı TelefonAndroid GüncellemeSamsung

Galaxy Note 7 Arayüzü Galaxy Note 5 için Yayınlandı

Samsung anavatanı Günay Kore’de Galaxy Note 5 için kapsamlı bir güncelleme yayınlandı. Kapsamlı diyoruz zira şirketin ilk olarak Galaxy Note 7 modelinde yer verdiği Grace UX adlı kullanıcı arayüzü yeni güncelleme kapsamında Galaxy Note 5 için yayınlandı.

Yeni arayüzün halihazırda Galaxy S7 edge için kısa süre önce yayınlanan Android 7.0 Nougat beta güncellemesi kapsamında sunulduğunu hatırlatalım.

2-2   Note 5

Güney Kore’de yayınlanan güncelleme ile birlikte Note 5, Android 6.0.1 sürümünde kalmaya devam ediyor. En son güvenlik geliştirmelerinin dahil edildiği yeni yazılımda arayüzün önemli ölçüde değiştiğini söyleyebiliriz.

Bazı uygulamaların simgeleri değişirken, daha gelişmiş bir bildirim ekranı, yeni Ayarlar menüsü, ekran çözünürlüğünü değiştirme (HD, Full HD, Quad HD), mavi ışık filtresi, Oyun araçları, geniş selfie özelliği, animasyon ve renk düzenleri, kararlılık, hata düzeltmeleri güncellemede dikkat çeken yenilikler.

Şu an için Güney Kore’de yayında olan güncellemenin önümüzdeki haftalarda global pazarda dağıtıma sunulması bekleniyor.

4-1  4-2

1  2

>> İlginizi çekebilir; Radyasyon Değeri En Yüksek ve En Düşük Telefonlar

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu