Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus için Yolun Sonuna Gelindi

Samsung'un bir döneme damgasını vuran iki telefonu Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus bundan sonraki süreçte güncelleme almayacak.

Samsung, akıllı telefonlarını genellikle 5 yıl boyunca destekliyor ancak 2019’da piyasaya sürülen Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus 3 büyük işletim sistemi güncellemesi ve 4 yıllık güvenlik güncellemesi aldı. Bugün itibarıyla Galaxy Note 10 serisi yazılım desteğinde sona gelindi. Bu gelişme telefonların artık yeni işletim sistemi güncellemeleri veya güvenlik yamaları almayacağı anlamına geliyor.

Samsung daha önce Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus’ı üç aylık güncellemelere taşımıştı. Telefonların eylül ayında bir güncelleme almaları beklense de, Samsung her iki modeli güncelleme listesinden çıkardı.

İki telefon, 2019 yılında kutudan Android 9 çalıştırarak piyasaya sürüldü. Samsung daha sonra 2020’nin başlarında telefonları Android 10’a güncelledi. Android 11 güncellemesi 2021’in sonlarında, Android 12 güncellemesi ise 2022’nin sonlarında telefonlara sunuldu.

Bu durum bazı kullanıcılar için hayal kırıklığı yaratsa da Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus’ın hala yetenekli ve ilgi gören iki model konumunda. Ancak telefonlar en son güvenlik güncellemeleri olmadan güvenlik risklerine karşı daha savunmasız olabilirler. Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, hâlâ yazılım desteği altında olan daha yeni bir telefona geçmeyi düşünebilirsiniz.

Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ gelecekte güvenlik güncellemeleri almayacak. Ocak 2020’de piyasaya sürülen Galaxy Note 10 Lite, halen üç aylık güncelleme programında yer alıyor. Note serisindeki Note 20 Ultra ve Note 20, 2024 yılına kadar güncelleme almayı sürüdürecek. Ancak her iki telefon için büyük bir Android güncellemesi yayınlanmayacak. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu