Akıllı TelefonAndroidGenelSamsungVideo İncelemeler

Galaxy J7 2016 Galaxy J7 Prime Ekran Testi

Akıllı telefonlarda ekran kalitesi en önemli seçim sebeplerinden birisi. Hiç kimse telefonunun ekranının kötü bir performans sergilemesini istemez. Üreticiler de bu bağlamda ekran teknolojilerine oldukça fazla önem veriyorlar. Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte Samsung 2010 yılında (daha önce AMOLED ekran deneyimi Nokia ve Samsung tarafından yapılmıştı) ilk nesil Galaxy S ile birlikte bizleri yeni nesil AMOLED ekranlar ile tanıştırdı. O dönemde AMOLED ekranlar şimdiki performanslarından çok ama çok uzaktaydı ve özellikle güç verimliliği tarafında beklentileri karşılayamıyordu. TFT ekranlara alışmış bizler AMOLED ekranların siyah konusundaki verimliliği karşısında kelimenin tam anlamıyla tutulup kalmıştık. Samsung yeni nesil  orta segmnet telefonlarında da AMOLED ekran kullandı. Bu yıl Mart ayında tanıttığı Galaxy J7 2016, 720p çözünürlükte AMOLED ekran ile karşımıza çıkarken Ağustos ayında tanıtılan Galaxy J7 Prime tamamen Samsung üretimi olan PLS TFT teknolojisi ile karşımıza çıktı. TFT‘yi unutmak isteyen bizler özelliklerde TFT yazdığını görünce önyargıya kapıldık. Bugün ise Galaxy J7 2016 Galaxy J7 Prime Ekran Testi ile birçok arkadaşımızın önyargılarının yıkılacağını düşünüyoruz.

Galaxy J7 2016 Galaxy J7 Prime Ekran Testi

İki telefon arasında hem yapı farkı hem de çözünürlük farkını görebileceksiniz. Özellikle test yaparken yaşadığımız kara/saniye atlamaları ise RAM gücünün önemini bizlere gösteriyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu