Akıllı BileklikGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Fit3 Sonunda Kendini Gösterdi

Galaxy Fit3 sonunda kendini gösterdi. Onca sızıntının ardından cihaz artık satışa sunmaya hazır. Özellikleri ise yeterli gibi görünüyor.

Birçoğu Koreli şirketten gelen çok sayıda sızıntının ardından Samsung nihayet bugün Galaxy Fit3 modelini resmileştirdi. En yeni giyilebilir cihazlar daha büyük bir ekran, uzun pil ömrü ve bazı yeni özellikler getiriyor. Fit2’nin uzun zamandır beklenen halefi, 23 Şubat’tan itibaren dünya çapında satışa sunulacak, ancak Samsung herhangi bir fiyat açıklamadı.

Fit3, önceki modele göre %45 daha büyük olan 1,6″ AMOLED ekrana sahip. Sağ tarafta tek bir tuş ve bant için tek tıkla hızlı çıkarma mekanizması bulunuyor. Ne yazık ki bileklik kablosuz şarj özelliği bulunmamakta.

Fit3, serideki Düşme Algılama ve Acil SOS’u destekleyen ilk cihaz; ikincisi, düğmeye beş hızlı basıldıktan sonra tetiklenir. Bunu yaptığınızda konumunuz önceden belirlediğiniz acil durumda iletişime geçilecek kişilerle paylaşılacak.

Samsung, Galaxy Fit3’ün 208 mAh hücresiyle tek şarjla 13 gün dayanabileceğini iddia ediyor. Giyilebilir cihazın WearOS veya başka herhangi bir ağır arayüze sahip olmaması, yalnızca bazı basit mini uygulamalara, Takvime, Hava Durumuna, Dünya Saatine ve spor takibine yol açıyor.

Fit3, 100’den fazla egzersiz türünü destekliyor ancak cihazda GPS bulunmuyor, bu nedenle açık havada hareket içeren herhangi bir aktivite, daha iyi takip için eşleştirilmiş bir akıllı telefon gerektirecek. Giyilebilir cihaz aynı zamanda uyku düzenini, adımları ve stres seviyelerini de takip ediyor; tüm bu bilgiler Samsung Health uygulamasında görülebilir.

Galaxy Fit3 Gri, Pembe Altın ve Gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Samsung, cihazı ilk olarak Asya, Avrupa, Orta Amerika ve Güney Amerika’da piyasaya sürecek, yakın gelecekte ise Amerika Birleşik Devletleri ve Kore’nin alması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu