Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy AI Bu Yıl 200 Milyon Cihazda Olacak

Samsung'un yapay zeka gelişmelerinin yer aldığı Galaxy AI özelliği bu yılın sonuna kadar 200 milyon cihaza sunulacak.

Samsung, bu yılın başlarında Galaxy S24 ile birçok yeni yapay zeka destekli özellik olan Galaxy AI‘yı tanıttı. Bu yapay zeka özellikleri birkaç hafta sonra daha üst düzey cihazlara sunuldu. Samsung’dan şimdi yapılan açıklamaya göre Galaxy AI bu yılın sonuna kadar 200 milyon cihaza sunulacka.

Galaxy AI, 2024’ün sonuna kadar 200 milyon cihazda olacak

Samsung, saatler önce düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliğinde yapay zeka özelliklerinin 2024 yılı sonuna kadar dünya genelinde 200 milyon cihazda kullanılabileceğini duyurdu.

Galaxy AI halihazırda birçok cihazda kullanılmakta. Samsung’un 200 milyon cihaz sayısını zikrederken bunun içine henüz tanıtılan Galaxy Z Flip 6, Galaxy Z Fold 6, Galaxy Buds 3, Galaxy Buds 3 Pro, Galaxy Watch 7 ve Galaxy Watch Ultra modellerini de dahil ettiğini düşünüyoruz.

Galaxy AI, birkaç ay önce One UI 6.1 güncellemesiyle birkaç üst düzey (Galaxy S, Galaxy Tab S ve Galaxy Z serisi) telefon ve tablet için yayınlandı. Samsung, uyumlu katlanabilir telefonlar ve tabletler için One UI 6.1.1 güncellemesiyle Galaxy AI’ya daha fazla özellik ekleyecek. Bu güncelleme önümüzdeki birkaç hafta veya ay içinde Galaxy S serisi telefonlara da sunulacak.

Samsung’un bugünkü etkinlikte sergilediği yeni Galaxy AI özelliklerinden bazıları arasında mesajlaşma uygulamaları için AI destekli yanıt önerileri ve Samsung Notlar uygulamasındaki Çizim Yardımı yer alıyor. Çizim Yardımı ile mevcut bir görüntü üzerine kaba bir taslak çizerek bu çizimi gerçekçi bir resme dönüştürmek mümkün.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu