Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy A54 One UI 6.1 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Samsung, popüler orta segment telefonu Galaxy A54 için One UI 6.1 güncellemesini başlattı. Güncelleme birçok yenilik içeriyor.

Samsung geçtiğimiz gün Galaxy S21 serisi için telefona Galaxy AI özelliği ekleyen OneUI 6.1 güncellemesini birçok ülkede kullanıma sundu. Şirket şimdi en yeni OneUI sürümünü daha uygun fiyatlı Galaxy A54’e sunuyor. Galaxy A54, One UI 6.1 güncellemesini Avrupa, ABD ve Hindistan’da yaygın bir şekilde alıyor.

2 GB‘ın üzerinde olan güncelleme henüz size ulaşmadıyla, yeni yazılımı telefonunuzda Ayarlar menüsünde Güncelleme sekmesi üzerinden elle kontrol edebilirsiniz. Şimdi Galaxy A54 için yayınlanan güncellemenin detaylarına göz atalım.

Galaxy A54 One UI 6.1 Yenilikleri Neler?

Galaxy A54, OneUI 6.1 güncellemesiyle birkaç yeni özelliğe kavuşuyor. Yerleşik galeri uygulaması artık görüntüleri ve videoları düzenlerken size daha fazla seçenek sunulmakta. Ayrıca uygun duvar kağıtlarına bir portre efekti ekleyebilir, görüntülü arama efektlerini kullanabilir, mikrofon modlarını değiştirebilir, yeni kilit ekranı widget’larını kullanabilir ve daha fazla özelleştirme seçeneği ve iyileştirilmiş pil koruma özelliklerine sahip olabilirsiniz. Ancak bu güncellemede dikkate değer herhangi bir yapay zeka özelliği bulunmuyor.

OneUI 6.1, Galaxy A54’e herhangi bir Galaxy AI özelliği sunmuyor. Cihaz içi özellikler açısından bu hiç de sürpriz değil çünkü Exynos 1380 yongası ne ham CPU gücüne ne de cihaz üzeri modelleri çalıştırabilecek sinir çekirdeklerine sahip. Ancak, bulut tabanlı özellikler de sunmuyor; hatta Google’ın popüler Circle to Search (Arama yapılacak çevre) özelliği bile güncelleme kapsamında yer almıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
7

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu