Galaxy A53 ve A54, Türkiye Dahil Birçok Ülkede Güncellemeler Alıyor

Samsung’un popüler iki orta segment telefonu için mayıs ayı güncellemeleri başladı. Güncellemeler ülkemizde de dağıtıma sunulmuş durumda.

Samsung, mayıs ayı güncellemesini son sürat dağıtmayı sürdürüyor. Marka şimdi iki popüler telefonu Galaxy A53 ve Galaxy A54 için yeni güncellemeler başlattı. Güncellemenin dağıtıma sunulduğu ülkelere bakıldığında aralarında Türkiye de bulunuyor. Dolayısıyla A53 ya da A54 modellerinden birini kullanıyorsanız güncellemeyi Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Güncelleme, Galaxy telefonlarda bulunan 70’in üzerinde güvenlik açığını gideren Mayıs 2023 güvenlik düzeltme ekini getiriyor. Yeni yazılım ek olarak telefonlardaki yazılımı daha kararlı bir hale getiriyor.

Samsung Galaxy A54

Samsung, 2022’nin başlarında Android 12 ile Galaxy A53 5G’yi bu yıl ise Android 13 ile Galaxy A54 5G’yi piyasaya sürdü. Her iki telefona da dört büyük Android işletim sistemi güncellemesi sözü verildi. Galaxy A53 5G zaten büyük bir güncelleme aldı (Android 13), yani üç güncelleme daha alacak (Android 16’ya kadar). Galaxy A54 5G ise dört Android işletim sistemi güncellemesi daha alacak (Android 17’ye kadar).

Başa dön tuşu