Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerSamsungTeknoloji

Galaxy A52 ve Galaxy A53 için Güncelleme Vakti!

Samsung, Galaxy A52 ve Galaxy A53 modelleri için bugün güncelleme yayınladı. Peki, bu güncelleme sisteme ne gibi özellikler ekliyor?

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, güncelleme konusundaki kötü şöhretinden kurtuldu desek yalan olmaz. Android güncellemelerini hızlı bir şekilde telefonlarına sunan firma bugün de orta segment telefonlar Galaxy A52 ve A53 modelleri için güncelleme yayınladı.

Bildiğiniz gibi Google her ay düzenli olarak Android işletim sistemini güvenli tutabilmek adına güvenlik güncellemeleri yayınlıyor. Google’ın bu güncellemeleri 3. parti telefon üreticilerine de sunuluyor. Telefon üreticileri bu yamaları arayüzlerine entegre ederek kullanıcılarına sunuyor.

Samsung da bugün OTA üzerinden Ağustos ayı Android güvenlik yamalarını bu iki modeli için yayınladı.  Galaxy A52’deki Android güvenlik yama seviyesini yükselten yazılım güncellemesi, donanım yazılımı sürümü A525FXXU4BVG2 ile birlikte gelirken, Galaxy A52 için güncelleme, donanım yazılımı sürümü A536EXXU3AVGA numarasına sahip.

Galaxy A52

Samsung, şimdilik Rusya’da bu telefonlar için Ağustos 2022 Android güvenlik düzeltme ekini yayınladı. Ancak bu güncellemenin yakında daha fazla ülkeye yayılması bekleniyor. Bu iki telefondan birine sahipseniz önümüzdeki haftalarda Ayarlar > Yazılım güncelleme menüsüne giderek manuel olarak kontrol edebilirsiniz.,

Firmaların aylık olarak yayınladığı güvenlik iyileştirmeleri barındıran güncellemeleri yüklemenizi şiddetle öneriyoruz. Güvenliğiniz için bu tip güncellemeler bir dizi iyileştirme ile geliyor. Android 13 güncellemesi ile gizlilik ve güvenliği artıracak olan Google, bakalım piyasada kaç cihazın bu güncellemeyi hızlı bir şekilde almasını sağlayacak?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu