Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy A34 İçin One UI 6.1 Güncellemesi Başladı

Samsung, One UI 6.1 güncellemesini bu defa popüler orta segment telefonu Galaxy A34 için başlattı. İşte güncellemeye dahil edilenler...

Galaxy A54‘ün ardından Galaxy A34 de One UI 6.1 güncellemesini almaya başladı. İlk olarak Güney Kore’de başlayan güncelleme kısa süre içerisinde Avrupa başta olmak üzere birçok bölgede dağıtıma sunulacaktır.

Galaxy A34 için yayınlanan One UI 6.1 güncellemesi, Galaxy S24‘te görülen hiçbir Galaxy AI (yapay zeka) özelliğini getirmiyor. Güncelleme, A346NKSU5CXD5 ürün yazılımı sürümüyle birlikte gelir ve 1 GB’ın üzerinde indirme boyutuna sahip. Güncelleme ayrıca Samsung’un en yeni (Mayıs 2024) güvenlik yaması yerine Nisan 2024 güvenlik yamasını kullanıyor.

Galaxy A34 One UI 6.1 özellikleri

One UI 6.1 güncellemesi, Galaxy A34‘e çeşitli gelişmiş görüntü düzenleme özellikleri getiriyor. Bu özellikler arasında daha doğru görüntü kırpma, bir nesneyi bir görüntüden kopyalayıp diğerine yapıştırma, Galeri uygulamasında gelişmiş arama, video oynatma hızını düzenleme ve video düzenleme durumunu diğer Galaxy cihazlarıyla paylaşma yer alıyor.

Ana ekran ve kilit ekranı duvar kağıdı, insanları veya evcil hayvanları öne çıkarmak için alan derinliği efekti kullanılarak düzenlenebilecek. Yeni kilit ekranı widget’ları, kilit ekranı saat widget’ı için daha fazla yazı tipi seçeneği ve daha sezgisel takvim ayarları var. Alarm ve hatırlatma uyarılarını özelleştirebilir ve takvim girişlerini özel çıkartmalarla süsleyebilirsiniz. Hatırlatıcılar uygulamasında hatırlatıcı kategorileri için simgeler ayarlayabilirsiniz.

Modların sırasını değiştirebilir, ana ekrandan Modları kapatabilir/açabilir ve yeni Rutin ayarlarını seçebilirsiniz. One UI 6.1, yeni Hızlı Paylaşım özelliğini, yeni Samsung Find uygulamasını (başkalarıyla konum paylaşmak ve kayıp cihazları bulmak için) ve çocuklar için bir Samsung hesabı oluşturma yeteneğini getiriyor. Çocuklar için Samsung Hesabının ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Samsung Internet artık sekme gruplarını diğer cihazlarla paylaşmanıza olanak tanıyor. Samsung Health’te farklı günlük hedefler seçebilir, kendinizle rekabet edebilir (geçmiş kayıtlar aracılığıyla) ve kadınların adet döngüsü verilerine ruh halleri ve fiziksel semptomlar ekleyebilirsiniz.

One UI 6.1 güncellemesiyle mikrofon modlarına ve görüntülü arama efektlerine erişim daha kolay ve Hava Durumu widget’ı daha fazla bilgi görüntülüyor. Ses girişi yoluyla metin girişi, Samsung Klavyeyi gizlemeden yapılabilecek. Tüm bunlara ek olarak güncelleme küçültülmüş uygulamaların tümünü aynı anda açabilirsiniz ve yeni yazlılımda daha fazla pil koruma özelliği var. Finder bölümü de artık eşleşen arama terimleri için internetten (Google) arama sonuçlarını gösteriyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
2
+1
2
+1
7
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu